Zdjęcia do filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego

Zdjęcia do filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego
Kadr z filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego. (fot. youtube.com)
7 lat temu
PAP / slo

Zdjęcia do kinowego filmu fabularnego pt. "Smoleńsk", który wyreżyseruje Antoni Krauze, rozpoczną się w środę 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - potwierdził we wtorkowej rozmowie z PAP producent tego filmu Maciej Pawlicki.

Jak wyjaśnił, w środę w stolicy ekipa filmowa - w kilku miejscach na Krakowskim Przedmieściu, od godz. 13.00 do 21.00 - realizować będzie zdjęcia dokumentujące wydarzenia związane z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zdjęcia te staną się następnie elementem filmu fabularnego.

Główne zdjęcia z udziałem aktorów rozpoczną się dwa miesiące później, w czerwcu - wyjaśnił Pawlicki. Realizowane będą w Polsce, USA i Gruzji - poinformował.

Pytany o obsadę, producent odparł, że jest jeszcze za wcześnie, by podawać nazwiska aktorów, którzy wystąpią w filmie. "Mogę natomiast powiedzieć, że w środowisku aktorskim jest duże zainteresowanie tym filmem. Wiele osób chce w nim zagrać" - mówił w rozmowie z PAP Pawlicki.

Autorem zdjęć do filmu o Smoleńsku będzie Michał Pakulski, muzykę skomponuje Michał Lorenc, za scenografię odpowiadał będzie Michał Sulkiewicz, a za kostiumy Małgorzata Gwiazdecka - wymieniał Pawlicki. Premiera kinowa filmu planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - przypomniał producent.

Reżyser Antoni Krauze ma w dorobku m.in. nagradzany film "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" (2011).

Obejrzyj trailer!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Zdjęcia do filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Zdjęcia do filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.