Kraków stolicą książki historycznej

(fot. sxc.hu)
info. pras. / pz

Ponad 80 wystawców, wśród których znalazły się wydawnictwa z całej Polski i z zagranicy, najlepsze książki, nowości, czasopisma historyczne oraz tłumy miłośników historii w centrum Krakowa.

Już jutro w Auditorium Maximum UJ startują Targi Książki Historycznej w Krakowie, towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. W programie Targów znalazły się m.in. liczne warsztaty, spotkania i dyskusje. Ponadto każdy z uczestników będzie mógł wygrać bezpłatne zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem.

Milion miesięcznie!

DEON.PL POLECA

Tyle wejść notują najważniejsze portale i fora historyczne w Polsce. Do tego należy doliczyć kilkudziesięciotysięczną bazę użytkowników. Są to liczby, które dobitnie świadczą o sile i zainteresowaniu historią w Polsce. Targi będą miejscem dyskusji redaktorów i administratorów największych for historycznych w kraju. Podczas debaty o historii w Internecie i polityce historycznej nie zabraknie rozmów o sytuacji czytelnictwa w Polsce, jak również o reformie nauczania historii. Wstęp na debatę jest wolny

Najlepsza książka historyczna pierwszego półrocza

W czwartek 13 września o godz. 16.00 w Sali Wystawowej Auditorium Maximum UJ odbędzie się wręczenie pamiątkowych dyplomów dla zwycięzców plebiscytu "Historia Zebrana" na najlepszą książkę historyczną pierwszego półrocza 2012 r. To unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym, organizowana od 2009 r. Od 2011 r. przedsięwzięcie realizowane jest przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl. Plebiscyt "Historia Zebrana" ma na celu wybór najlepszych publikacji historycznych, wydanych w języku polskim.

Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 13-15 września 2012 r. w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33, Kraków). Weźmie w nich udział ponad 80 wystawców. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków stolicą książki historycznej
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.