Turek ze Złotoryi oddał cały swój niedzielny utarg na WOŚP. Piękny gest!
Jego restauracja została kiedyś napadnięta. Mieszkańcy okazali mu wtedy wsparcie. Dziś postanowił się odwdzięczyć dobrem za dobro.
Ahmet Gerik jest właścicielem Sultan Kebab. Ponad dwa lata temu, krótko po otwarciu biznesu, jego restauracja została zniszczona. Ktoś powybijał szyby, aby go zastraszyć. Mieszkańcy Złotoryi okazali mu wtedy wielkie wsparcie i stanęli tłumnie w kolejce po kebab, aby Ahmet szybciej mógł zebrać pieniądze na wymianę szyb. Potępili również autora tego ataku.
Ahmet stał się częścią społeczności i postanowił wykorzystać pomysł tamtej pomocy, by zrobić coś dobrego. W ostatnią niedzielę wywiesił na drzwiach restauracji kartkę, w której poinformował, że cały utarg z tego dnia zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wystawiona była również puszka, do której goście chętnie wrzucali spore napiwki. W godzinach otwarcia lokalu Ahmet zarobił 2531,21 zł.
Jak donosi portal 24legnica.pl, tuż po zamknięciu restauracji Ahmet udał się do lokalnego sztabu WOŚP, aby przekazać fundacji całą zebraną kwotę.
"Zrobiłem to dla dzieci. Sam mam dwie córki. Jedna urodziła się jako wcześniak. Sześć miesięcy leżała w szpitali we Wrocławiu" - mówi portalowi Turek i dodaje: "Złotoryja jest w porządku!".
Muzułmanie w Polsce wspierali WOŚP
Podobne zaangażowanie muzułmanów można było zobaczyć w wielu miastach Polski. Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie prowadził aktywną zbiórkę na WOŚP, a w budynku, w którym na co dzień funkcjonują, odbywały się różne happeningi i prezentacje. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko lokalnych muzułmanów. Warszawiacy mieszkający w pobliżu chętnie odwiedzali ten mały sztab.
"Codziennie widzę w szpitalach i na oddziałach pediatrycznych ten sprzęt. Uważam, że to jest bardzo dobra i potrzebna akcja" - powiedział portalowi Onet.pl Ahmad Attal, muzułmanin i lekarz pracujący w Polsce. "Uważamy, że jesteśmy częścią tego społeczeństwa i każde jego zmartwienie jest też naszym zmartwieniem" - dodaje.
"Dobroczynność jest częścią naszej wiary" - podkreśla mufti Nedal Abu Tabaq. W Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie można było spotkać wielu wolontariuszy z puszkami, wśród nich były też osoby, które kilkanaście lat temu zostały uratowane dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. Dzielili się oni swoim doświadczeniem i wdzięcznością.
Skomentuj artykuł