Druga w Europie i trzecia na świecie Dolina Muminków powstanie w Polsce

Druga w Europie i trzecia na świecie Dolina Muminków powstanie w Polsce
jelonka.com / pk

To marzenie każdego, kto w dzieciństwie śledził przygody Muminków oraz ich przyjaciół. Żeby odwiedzić to magiczne miejsce nie będziesz już musiał jechać do Finlandii i Japonii.

Kto z nas w dzieciństwie nie zachwycał się przygodami antropomorficznych stworzeń, przypominających hipopotamy? Muminki, bo o nich mowa, to bohaterowie bestsellerowych powieści fińskiej autorki Tove Jansson i kultowej dobranocki, która na stałe zapisała się w pamięci obecnych 30-latków. Popularność Muminków w naszym kraju to również zasługa niezależnej, polsko-austriackiej produkcji pt. „Opowiadania Muminków”, o kilkanaście lat starszej od wspomnianego filmu animowanego.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez moomin???? (@moomins_house)

Magiczna atrakcja powstanie w Borowicach, na terenie już istniejącej już atrakcji - lapońskiej wioski Kalevala. Pobliskie Karkonosze tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat i krajobraz, idealnie pasujący do tych, jakie znamy z książek i seriali o przygodach Muminków. Wydaje się, że pod tym względem polska Dolina Muminków ma szansę przebić nawet tę japońską i finlandzką.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Karolina Makowska (@northern_.tea)

DEON.PL POLECA

Jak będzie wyglądała nowa atrakcja w Borowicach? Jak informuje portal jelonka.com, na razie wiemy tylko tyle, że powstał już projekt i została podpisana umowa z właścicielami praw do wizerunków Muminków. Zgodnie z założeniami, wioska w Borowicach ma składać się z ośmiu atrakcji. „Ich wygląd ma wiernie odpowiadać przedstawionemu na ilustracjach do serii książek stworzonych przez Tove Jansson. Odwiedzający wioskę goście będą mogli nie tylko zwiedzać domki Muminków, ale też w nich zanocować” – informuje portal.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Druga w Europie i trzecia na świecie Dolina Muminków powstanie w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.