Nagrali patriotyczną piosenkę, by uczcić Warszawskich Powstańców

Nagrali patriotyczną piosenkę, by uczcić Warszawskich Powstańców
Fot. Muzeum Powstania Warszawskiego / Facebook
1 tydzień temu
Muzeum Powstania Warszawskiego / Facebook / pk

Polacy odpowiedzieli na apel Muzeum Powstania Warszawskiego. Oto efekt.

W tym roku pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego zaapelowali do Polaków, by śpiewająco uczcić pamięć o Powstaniu Warszawskim.

"Obchody rocznic Powstania Warszawskiego zawsze były dla nas przede wszystkim spotkaniem z Powstańcami – uczestnikami i świadkami historii, z ich męstwem, mądrością, życzliwością, siłą i pogodą ducha. W tym roku bohaterów wydarzeń sierpnia i września 1944 roku nie możemy uhonorować tak jak zwykle. To wyzwanie, któremu czoła stawimy wspólnie i śpiewająco. Czerpmy z lekcji, którą dali nam Powstańcy – że łatwiej żyć, przetrwać, gdy jest się razem. Że jedną z najważniejszych rzeczy jest móc z kimś dzielić swoje doświadczenia i emocje" - pisali miesiąc temu pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na ich apel odpowiedziało kilkaset osób. Powstało w ten sposób niezwykłe – bo nagrane zdalnie – wykonanie "Pałacyku Michla", jednej z najsłynniejszych i najbardziej lubianych powstańczych piosenek:

 

„Pałacyk Michla” #JednymGłosem

W tym roku, dzięki Wam i Waszemu odzewowi przekonaliśmy się, że są wartości, które każdy z nas ma sercu. Że nawet wirtualnie, potrafimy stanąć ramię w ramię i #JednymGłosem oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Gdziekolwiek byliście: w Polsce i zagranicą, w domach, w mieście, na wsi, na działce; sami, z rodziną, z przyjaciółmi, z sąsiadami – pokazaliście, że niezależnie od wieku i przekonań, jesteście ludźmi, którzy wspólnie i śpiewająco zdają egzamin z pielęgnowania pamięci. Dzięki Waszemu odzewowi udało się nam stworzyć wirtualny chór i nagrać teledysk do utworu „Pałacyk Michla”. Mamy nadzieję, że każdego roku będzie Was więcej i uda się nam wspólnie stworzyć wirtualny śpiewnik - pamiątkę dla kolejnych, już cyfrowych pokoleń. Dziękujemy za zgłoeszenia i zapraszamy do słuchania i oglądania Waszego premierowego wykonania „Pałacyku Michla”. Oznaczajcie się, chcemy Was poznać ???? #JednymGłosem - projekt realizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Grott Orkiestra - oprawa muzyczna projektu Michał Grott - aranżacja, gitara basowa, realizacja nagrania Kama Grott-Tomaszek - obój Marta Grott - skrzypce Kuba Grott - skrzypce Mikołaj Grott - waltornia Miłosz Grott - instrumenty perkusyjne Michał Grott - produkcja muzyczna, miks dźwięku Kama Grott-Tomaszek - koordynator projektu Michał Sierakowski - montaż Muzeum Powstania Warszawskiego - organizator i producent projektu

Opublikowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego Poniedziałek, 27 lipca 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Zasada
18,45 zł
36,90 zł

Zawsze w cieniu. Zawsze potrzebni. Wreszcie docenieni. Kapelani Powstania Warszawskiego.

Gdy kapituluje Starówka, żal za grzechy i rozgrzeszenie stają się cenniejsze niż życie. Generał Antoni Chruściel „Monter” „poleca wprowadzenie w oddziałach jednolitych modlitw porannych i...

Skomentuj artykuł

Nagrali patriotyczną piosenkę, by uczcić Warszawskich Powstańców
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Nagrali patriotyczną piosenkę, by uczcić Warszawskich Powstańców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.