Nagrali patriotyczną piosenkę, by uczcić Warszawskich Powstańców
Polacy odpowiedzieli na apel Muzeum Powstania Warszawskiego. Oto efekt.
W tym roku pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego zaapelowali do Polaków, by śpiewająco uczcić pamięć o Powstaniu Warszawskim.
"Obchody rocznic Powstania Warszawskiego zawsze były dla nas przede wszystkim spotkaniem z Powstańcami – uczestnikami i świadkami historii, z ich męstwem, mądrością, życzliwością, siłą i pogodą ducha. W tym roku bohaterów wydarzeń sierpnia i września 1944 roku nie możemy uhonorować tak jak zwykle. To wyzwanie, któremu czoła stawimy wspólnie i śpiewająco. Czerpmy z lekcji, którą dali nam Powstańcy – że łatwiej żyć, przetrwać, gdy jest się razem. Że jedną z najważniejszych rzeczy jest móc z kimś dzielić swoje doświadczenia i emocje" - pisali miesiąc temu pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Na ich apel odpowiedziało kilkaset osób. Powstało w ten sposób niezwykłe – bo nagrane zdalnie – wykonanie "Pałacyku Michla", jednej z najsłynniejszych i najbardziej lubianych powstańczych piosenek:
„Pałacyk Michla” #JednymGłosemW tym roku, dzięki Wam i Waszemu odzewowi przekonaliśmy się, że są wartości, które każdy z nas ma sercu. Że nawet wirtualnie, potrafimy stanąć ramię w ramię i #JednymGłosem oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Gdziekolwiek byliście: w Polsce i zagranicą, w domach, w mieście, na wsi, na działce; sami, z rodziną, z przyjaciółmi, z sąsiadami – pokazaliście, że niezależnie od wieku i przekonań, jesteście ludźmi, którzy wspólnie i śpiewająco zdają egzamin z pielęgnowania pamięci. Dzięki Waszemu odzewowi udało się nam stworzyć wirtualny chór i nagrać teledysk do utworu „Pałacyk Michla”. Mamy nadzieję, że każdego roku będzie Was więcej i uda się nam wspólnie stworzyć wirtualny śpiewnik - pamiątkę dla kolejnych, już cyfrowych pokoleń. Dziękujemy za zgłoeszenia i zapraszamy do słuchania i oglądania Waszego premierowego wykonania „Pałacyku Michla”. Oznaczajcie się, chcemy Was poznać ???? #JednymGłosem - projekt realizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Grott Orkiestra - oprawa muzyczna projektu Michał Grott - aranżacja, gitara basowa, realizacja nagrania Kama Grott-Tomaszek - obój Marta Grott - skrzypce Kuba Grott - skrzypce Mikołaj Grott - waltornia Miłosz Grott - instrumenty perkusyjne Michał Grott - produkcja muzyczna, miks dźwięku Kama Grott-Tomaszek - koordynator projektu Michał Sierakowski - montaż Muzeum Powstania Warszawskiego - organizator i producent projektu
Opublikowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego Poniedziałek, 27 lipca 2020
Skomentuj artykuł