Matce skradziono syna tuż po jego narodzinach. Odnalazła go po 42 latach
Mieszkająca w mieście Valdivia, na południu Chile, Maria Angelica Gonzalez odnalazła po 42 latach swojego syna, którego odebrano jej po porodzie, a następnie skierowano do adopcji w Stanach Zjednoczonych.
Do nietypowego odkrycia doszło dzięki stronie genealogicznej MyHeritage oraz organizacji Nos Buscamos, poszukującej dzieci zrabowane matkom podczas dyktatury generała Augusto Pinocheta.
42-latek chciał odszukać matkę
Według świadectwa 42-letniego obywatela USA Jimmy'ego Lipperta Thydena, opublikowanego w sieci Instagram, nawiązał on kontakt z Nos Buscamos, aby porównać swoje DNA z badaniami matek umieszczonych na platformie My Heritage.
Potwierdził, że badania genetyczne dały wynik pozytywny z Marią Angelicą Gonzalez z Valdivii, której w 1981 r. dziecko zostało wykradzione w lokalnym szpitalu, a następnie skierowane do USA.
Lippert Thyden, który przybył do Chile, aby po raz pierwszy od swojego porwania spotkać się ze swoją biologiczną matką i czwórką rodzeństwa, w rozmowie opublikowanej przez portal Infobae, wyjaśnił, że do poszukiwań swoich korzeni nakłoniła go historia obywatela USA Scotta Liebermana, który po prywatnym śledztwie odnalazł biologicznych rodziców w tym południowoamerykańskim kraju.
Grupa przestępcza wykradała niemowlaki ze szpitali
Relacjonujący pełne emocji spotkanie Thydena ze swoją biologiczną matką portal Infobae twierdzi, że w okresie junty wojskowej Pinocheta w Chile działała grupa przestępcza wykradająca niemowlęta ze szpitali, a następnie kierująca je za wynagrodzeniem do adopcji przez bezpłodne małżeństwa w Europie i USA.
Thyden, 42-letni prawnik z amerykańskiego stanu Virginia, ustalił, że został odebrany biologicznej matce w celu rzekomego umieszczenia go w inkubatorze. Po kilku dniach władze szpitala poinformowały matkę chłopca, że dziecko zmarło, a jego ciało zostało już pogrzebane.
- Czuję frustrację z powodu utraty 42 lat życia z moją mamą i rodzeństwem (…), utraty mojej kultury i braku wspomnień z moją prawdziwą rodziną - stwierdził amerykański prawnik.
Źródło: PAP / tk
Skomentuj artykuł