Cud na Ukrainie. Dwulatka, która samotnie spędziła kilka dni w lesie, została odnaleziona

Cud na Ukrainie. Dwulatka, która samotnie spędziła kilka dni w lesie, została odnaleziona
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Dwuletnią dziewczynkę, która zgubiła się w lesie, udało się cudem odnaleźć po czterech dniach poszukiwań, gdy wszyscy już zaczęli tracić nadzieję – pisze ukraińska redakcja BBC.

Ratownicy odnaleźli dziewczynkę w lesie ok. 10 km od domu, z którego mała Wiołetta Mużeczuk wyszła przez nieuwagę opiekunów.

Dwulatka cudem odnaleziona w lesie

Była podrapana i odwodniona, ale żywa– pisze BBC. Policja mówi o "cudzie", bo cztery dni to bardzo długi okres dla tak małego dziecka.

Jak pisze ukraińska redakcja, 23 maja dziewczynka bawiła się z bratem bliźniakiem na podwórku i zniknęła. Poszukiwania toczyły się bez przerwy przez cztery doby. W przeczesywaniu lasów uczestniczyło ok. tysiąca osób – oprócz policji i służb ratunkowych także wolontariusze.

DEON.PL POLECA

27 maja Wiołettę udało się odnaleźć. Dziewczynka siedziała skulona pod drzewem. Jęknęła cicho, gdy obok przechodzili poszukiwacze. To uratowało jej życie.

"To cud, że nie zauważyły jej dzikie zwierzęta"

- To bardzo duży i gęsty las. To cud, że nie zauważyły jej dzikie zwierzęta. Kiedy przeszukiwaliśmy las, zjadały nas komary. Martwiliśmy się, jak ona to przetrwa – mówił BBC przedstawiciel policji.

Ojciec dziewczynki, wojskowy, przyjechał z linii frontu, by dołączyć do poszukiwań.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Stokłosa

Kilkadziesiąt cudów świętej Rity opisanych w jednej książce

Dziesiątki współczesnych świadectw: z północy i południa, ze wschodu i zachodu Polski. Wszędzie, gdzie pojawia się św. Rita, patronka od spraw beznadziejnych, przychodzą wypraszane za Jej wstawiennictwem...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Cud na Ukrainie. Dwulatka, która samotnie spędziła kilka dni w lesie, została odnaleziona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.