Piątkowy zjazd PZPN najspokojniejszy od lat?
Zaplanowane na 26 listopada Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze PZPN może być najspokojniejszym zjazdem piłkarskiej centrali od lat. "Nie spodziewam się kontrowersyjnych wydarzeń" - powiedział członek zarządu związku Jacek Masiota.
Po wielu burzliwych zjazdach, często przerywanych dramatycznymi wystąpieniami i wzajemnymi pomówieniami, tym razem obrady PZPN - zaplanowane na najbliższy piątek w Warszawie - powinny mieć spokojniejszy przebieg.
Główne punkty, to m.in. głosowanie nad absolutorium dla poszczególnych członków zarządu, przyjęcie sprawozdania z prac tego gremium za okres 2009-2010, wprowadzenie zmian w statucie PZPN (dopasowanych do nowej ustawy o sporcie) oraz uchwalenie preliminarza budżetowego na 2011 rok. Ale nie tylko...
"Zapewne sporo czasu zostanie poświęcone bieżącym przygotowaniom do Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie" - przyznał Masiota, który dodał, że wiele obiecuje sobie po uchwaleniu nowego preliminarza budżetowego (w ostatnim czasie media informowały o deficycie budżetowym PZPN za 2010 rok). "On już jest gotowy, w piątek zostanie zarekomendowany przez zarząd. Od dłuższego czasu brałem udział w pracach nad jego powstaniem. Nowy preliminarz wprowadza zasady odpowiedzialności finansowej poszczególnych komórek i wydziałów PZPN" - podkreślił Masiota, który od dwóch tygodni pełni również funkcję szefa rady nadzorczej Ekstraklasy SA.
Jak jednak dodał, podczas piątkowych obrad nie będą omawiane sprawy Ekstraklasy SA. "Problemy, z którymi obecnie próbujemy sobie radzić, nie dotyczą Walnego Zgromadzenia" - zakończył Masiota.
Początek piątkowego zjazdu zaplanowano na godz. 10.30. Dzień wcześniej odbędą się w Warszawie obrady zarządu PZPN.
W zjeździe może uczestniczyć 116 delegatów. 60 z nich reprezentować będzie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, czyli tzw. teren. Liczba reprezentantów poszczególnych ZPN zależy od liczby klubów w ich okręgu (od pięciu do dwóch). 50 delegatów na zjazd reprezentować będzie tzw. futbol zawodowy, czyli kluby ekstraklasy (każdy po dwóch) i pierwszej ligi (każdym po jednym). Pozostałe mandaty mają przedstawiciele środowiska trenerów, sędziów, futbolu kobiecego oraz futsalu.
Skomentuj artykuł