Awanse generalskie dla 15 oficerów WP

Awanse generalskie dla 15 oficerów WP (fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / ad

15 oficerów Wojska Polskiego otrzymało w poniedziałek nominacje generalskie z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. Na dziedzińcu Belwederu w Warszawie awans na stopień generała broni odebrali gen. dyw. Sławomir Dygnatowski i gen. dyw. Mieczysław Gocuł.

Dygnatowski jest zastępcą, a Gocuł pierwszym zastępcą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Awans na stopień generała brygady odebrało w poniedziałek dziewięciu pułkowników. Wśród nich są asystent w dowództwie 2. Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie i b. dowódca IV i V zmiany PKW Afganistan płk Rajmund Andrzejczak, b. szef Wojsk Inżynieryjnych Dowództwa Wojsk Lądowych, a od kilku dni szef Inżynierii Wojskowej w SG WP płk Bogusław Bębenek oraz zastępca szefa Zarządu Organizacji i Uzupełnień (P1) SG WP płk Krzysztof Domżalski.

DEON.PL POLECA

Wcześniej w poniedziałek prezydent Komorowski, wraz z żoną Anną, złożyli wieniec przed znajdującym się tuż obok Belwederu pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Parze prezydenckiej towarzyszyli m.in. szef MON Tomasz Siemoniak oraz szef SG WP gen. Mieczysław Cieniuch.

Wieniec złożyła również córka marszałka Piłsudskiego Jadwiga Jaraczewska i jej syn Krzysztof Jaraczewski. Natomiast rano w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się msza św. za ojczyznę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Awanse generalskie dla 15 oficerów WP
Komentarze (2)
JN
Janusz N.
15 sierpnia 2011, 21:45
Serdeczne gratulacje z okazji Święta Wojska Polskiego i kolejnej nominacji dla gen.dywizji Andrzeja Duksa od kolegów z Obornickiej w Szamotułach.
P
polski.blog.ru
15 sierpnia 2011, 12:21
Ciekawe, czy Pan Prezydent oraz Pan Minister Obrony wysłali kogoś z wieńcem na Cmentarz Obrońców Lwowa, gdzie pochowano faktycznego wodza naczelnego całego Wojska Polskiego w okresie bitwy warszawskiej i autora jej planu (a zarazem szefa Sztabu Generalnego), gen. broni Tadeusza Jordan-Rozwadowskiego. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI. Prof. Cisek: "Departament Stanu wydał słynną notę do posła włoskiego w USA, w której określono amerykańską politykę wobec Polski i Rosji. Polityka ta sprowadzała się do przekonania o konieczności nieuszczuplania terytorium Rosji, z wyłączeniem etnograficznej Polski i Finlandii. A zatem - podobnie jak w przypadku Wielkiej Brytanii - niewielka Polska, ograniczona od wschodu linią Curzona." Jak ta polityka amerykańska wpłynęła na przebieg wojny polsko-bolszewickiej? Jakie były jej dalekosiężne skutki? O tym w artykule: DWA "CUDY NAD WISŁĄ” http://polski.blog.ru/124729955.html