Coraz więcej darmowych studiów po studiach

(fot. zeligfilm/flickr.com)
PAP / "Dziennik Gazeta Prawna" / apio

Nigdy wcześniej na rynku nie było tak szerokiej oferty darmowych szkoleń, kursów, i studiów mających na celu podwyższenie kwalifikacji. Większość zajęć finansowanych jest ze środków unijnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło właśnie przetarg wśród uczelni na prowadzenie tzw. studiów pomostowych dla pielęgniarek i położnych. Blisko 11 tys. osób po 3 - 5 semestrach nauki może uzyskać dyplom magistra. Całe czesne zostanie sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oferta studiów skierowana jest też do pracowników oświaty. Nauczyciele z Mazowsza mogą wybierać między podyplomowymi studiami kwalifikacyjnymi z przedsiębiorczości na SGGW, a studiami doskonalenia umiejętności wychowawczych na UW. - To już druga edycja bezpłatnych studiów dla nauczycieli. Większość tych, którzy wzięli w nich udział, już zapisała się na kolejne - mówi koordynator tego projektu Piotr Borowski z SGGW.

DEON.PL POLECA

Są też oferty otwarte dla wszystkich. Na Politechnice Poznańskiej każdy, kto ma dyplom ukończenia wyższej uczelni, będzie mógł rozpocząć roczne bezpłatne studia podyplomowe o tematyce "Metody informacyjne w mechatronice". Kto chce studiować fizykoterapię w onkologii czy profilaktykę chorób nowotworowych albo zostać menedżerem zdrowia, może się zapisać na studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

"Monitorowanie rynku pracy i szybkie dostosowanie systemu szkolenia w rejonie do potrzeb pracodawców to najlepszy sposób na zapobieganie bezrobociu" - mówi prof. Urszula Sztanderska z UW. Od 2007 roku na organizację szkoleń, kursów i studiów podnoszących kwalifikację ze środków unijnych Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przeznaczyło ok. 1,8 mld zł.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Coraz więcej darmowych studiów po studiach
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.