Ewa Kopacz gościła w Centrum Caritas

(fot. PAP/Michał Walczak)
KAI / ptt

Premier Ewa Kopacz odwiedziła w poniedziałek Schronisko dla Kobiet Centrum Interwencji Kryzysowej prowadzone w Kielcach przez Caritas.

Od dziś do końca lutego ofiary przestępstw mogą tam uzyskać bezpłatne porady w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Udzielają ich m.in. prawnicy, kuratorzy sądowi, psychologowie i pracownicy socjalni.

W czasie spotkania z podopiecznymi Centrum Interwencji Kryzysowej premier Kopacz zapoznała się m.in. ze skutecznymi metodami wsparcia osób pokrzywdzonych, była też mowa o tym, jak zapobiegać takim przestępstwom.

DEON.PL POLECA

"Pani premier spotkała się z pracownikami i dyżurującymi w ramach Tygodnia prawnikami, a także naszymi podopiecznymi. Przestawiliśmy kompleksowy zakres pomocy, jaką otrzymują nasi podopieczni" - poinformowała KAI Jolanta Kowalik, kierownik placówki prowadzonej przez kielecką Caritas.

W Schronisku dla Kobiet Ofiar Przemocy przebywa obecnie pięć kobiet i czworo dzieci. Od 2001 r. nieustannie udzielana jest także pomoc w ramach Centrum Interwencji Kryzysowej. Może z niej skorzystać każdy potrzebujący, także w święta. Chodzi nie tylko o przemoc fizyczną, ale też o ofiary wypadków lub np. problemy finansowe.

Celem Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i podjętych z tej okazji działań jest zwrócenie uwagi na potrzeby i uprawnienia osób pokrzywdzonych przez przestępstwa oraz ułatwienie im dostępu do pomocy prawniczej i psychologicznej.

W tym roku do akcji oprócz Centrum Interwencji Kryzysowej przyłączył się Sąd Okręgowy w Kielcach oraz funkcjonariusze policji z województwa świętokrzyskiego.

Dyżury są pełnione od poniedziałku do soboty przez psychologów, terapeutów, adwokatów, radców prawnych, komorników a także kuratorów sądowych, funkcjonariuszy policji i straży granicznej. Osoby pokrzywdzone mogą uzyskać pomoc i informacje związane z przestępczością oraz poznać prawa przysługujące ofierze.

Porady specjalistów świadczone są m.in. w Centrum Interwencji Kryzysowej przy ul. Urzędniczej 7b w Kielcach, w biurze kieleckiej Caritas (plac Panny Marii 1), w urzędach gmin w Masłowie, Solcu-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej oraz Franciszkańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Chęcinach, a także w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich. Kuratorzy sądowi dyżurować będą w Sądzie Rejonowym w Kielcach i Busku-Zdroju oraz w wydziałach zamiejscowych w Pińczowie i Kazimierzy Wielkiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ewa Kopacz gościła w Centrum Caritas
Komentarze (5)
Z
zorro
23 lutego 2015, 21:17
Jak oni się nie bali wpuścić ją do Caritasu? Przeciez wszędzie tam gdzie pojawiają się politycy partii oszustów zaczyna brakować środków na działalność "wizytowanych" organizacji.
BS
Bus Stop
23 lutego 2015, 19:09
  Niech  DeON  przestanie  uprawiać ordynarną propagandę;  aż  tyle  płacą?
!
!!
23 lutego 2015, 20:15
To nie jest propaganda. To dowód na to, że Kościół oprócz pomocy kobietom pełni funkcję edukacyjną również dla najwyższych przedstawicieli władzy: "W czasie spotkania z podopiecznymi Centrum Interwencji Kryzysowej premier Kopacz zapoznała się m.in. ze skutecznymi metodami wsparcia osób pokrzywdzonych, była też mowa o tym, jak zapobiegać takim przestępstwom.
T
tak
23 lutego 2015, 20:44
A Kopacz natychmiast się tym przejęła, bo przedtem o tych sprawach nie wiedziała. Nie dziwie się wynikom wyborów w Polsce skoro tylu naiwniaków.
?
?
23 lutego 2015, 20:51
Raczej... to że nie wiedziała powinno wpłynąć na wynik przyszłych. No bo jak można być premierem i tego nie widzieć?