Interblok - szansa na rewolucję w gimnazjach?

(fot. a.k._photography / flickr.com)
"Dziennik Polski" / PAP / slo

Trwają zapisy chętnych do testowania programu edukacyjnego dla gimnazjów Interblok - informuje "Dziennik Polski".

Zdaniem autorów, projekt powinien zachęcić uczniów do nauki przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, a jednocześnie znacząco podnieść wyniki kształcenia.

DEON.PL POLECA

Interblok powstał na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i jest finansowany z funduszy unijnych. Za jego realizację i wdrażanie w szkołach odpowiada Samodzielne Koło Terenowe nr 64 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie.

Program zakłada praktyczny sposób nauczania chemii, fizyki, matematyki, geografii i biologii. Zgłoszone gimnazja otrzymają gotowe scenariusze zajęć oraz dostęp do platformy internetowej, na której zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mogli wymieniać się zdobytą wiedzą, doświadczeniem i komentarzami.

W trakcie zajęć uczniowie będą nie tylko samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, rozwiązywać zadania problemowe, ale także budować prototypy urządzeń, które pomogą zrozumieć prawa rządzące światem przyrody.

Ponadto gimnazjaliści będą mogli zaznajomić się z podstawami ekonomii i przedsiębiorczości, gdyż do każdego projektu zostaną sporządzone analizy opłacalności wykonywanego zadania.

Zostały ostatnie wolne miejsca i na udział w projekcie ma szansę jeszcze kilka szkół - kończy "Dziennik Polski".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Interblok - szansa na rewolucję w gimnazjach?
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.