Marek Jurek: będę kandydował w wyborach
Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek poinformował w sobotę w Warszawie, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, będzie kandydował, ponieważ "od obowiązku nie można się uchylać".
"Będę kandydował dlatego, że nasze państwo i nasze życie publiczne potrzebuje zmian. Potrzebujemy dzisiaj i chcemy władzy, którą będziemy szanować, ale przede wszystkim potrzebujemy władzy, która będzie szanować Polaków" - powiedział Jurek podczas konwencji wyborczej swojej partii.
"Musimy naprawić chory system polityczny i możemy to zrobić wspólnie. Wierzę w nasz naród, ponieważ jest on naszym największym kapitałem. Jesteśmy wielkim narodem, który światu i chrześcijaństwu dał papieża Jana Pawła II; jesteśmy narodem, od którego zaczęło się zwycięstwo wolnego świata w walce z komunizmem" - zaznaczył Jurek.
W jego ocenie ten wielki potencjał polskiego narodu jest niewykorzystany, ponieważ wielu polityków "psuje demokrację, życie polityczne i państwo".
"Dzisiaj młodzież, inteligencja, ludzie, którzy powinni angażować się w życie publiczne odsuwają się od polityki, ponieważ widzą, że jest to dziedzina zarezerwowana dla ludzi, którzy sami siebie nazwali klasą polityczną, tworzą zamknięty świat, zajmują się własną grą, akcjami demaskacyjno-kompromitacyjnymi a nie poszukiwaniem dobra publicznego" - ocenił.
Jak zaznaczył, jego celem jest wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich. Podkreślił jednocześnie, że jego kampania wyborcza odniesie sukces wtedy, gdy uda mu się zachęcić wielu - przede wszystkim młodych - ludzi do zaangażowania w sprawy publiczne. "Wygramy Polskę" - podkreślił b. marszałek Sejmu.
Opowiedział się m.in. przeciw wprowadzeniu w Polsce waluty europejskiej - euro. Zadeklarował, że jeżeli zostanie głową państwa, to przez okres jego prezydentury "polski pieniądz narodowy pozostanie bezpieczny".
Ponadto, w ocenie Jurka, Polska powinna być na forum europejskim rzecznikiem i konstruktorem światopoglądu chrześcijańskiego. Nasz kraj powinien też - mówił Jurek - aktywnie formułować interesy Europy Środkowej oraz bronić kontynuacji i przywrócenia równości we wspólnej polityce rolnej Unii Europejskiej.
Skomentuj artykuł