"Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd"

(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / kw

Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd; to byłoby wywieszenie białej flagi, to oznaczałoby utratę wiarygodności - powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla tygodnika "wSieci", odnosząc się do sprawy wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

"Nie było to łatwe doświadczenie. Wiedziałam, że spoczywa na mnie ogromna odpowiedzialność polityczna. Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd. To byłoby wywieszenie białej flagi. To oznaczałoby utratę wiarygodności - powiedziała premier wywiadzie, którego fragmenty opublikowano w niedzielę na stronie internetowej tygodnika. "Nie przegraliśmy. To była potyczka, która przyniesie nam za jakiś czas dobre rezultaty. I nie będzie to bardzo długi czas. Proszę mi wierzyć, nasz prestiż - jako tych, którzy potrafią twardo bronić swoich racji - naprawdę wzrósł. A że coś można było zrobić inaczej? Na pewno. W polityce nigdy nie ma idealnych warunków" - powiedziała Beata Szydło.

Jak informuje tygodnik "wSieci", w wywiadzie premier zdradza kulisy wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Nie było owacji, nie było fety. Całkowita cisza, gęsta atmosfera. Jakby wszyscy zdawali sobie sprawę, że coś poszło nie tak" - powiedziała premier Beata Szydło. Dodała, że tylko ona zabierała głos w tej sprawie.

DEON.PL POLECA

Jak podaje tygodnik, szefowa rządu całą sytuację wokół wyboru Tuska uważa za trudną.

"Nigdy nie było ze strony Donalda Tuska jakiejkolwiek próby rozmowy na ten temat. Nie oczekiwałam nawet, że poprosi nas o poparcie. Minimum przyzwoitości było jednak poinformowanie nas, że będzie się ubiegał o reelekcję. Nie mówił o tym nawet podczas swojej wizyty w kancelarii premiera w Warszawie, przed szczytem w Bratysławie" - powiedziała premier.

Beata Szydło zabrała też głos w sprawie rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i sytuacji budżetowej. "Mamy udane programy, np. Start in Poland, a Kongres 590 pokazał, jak wielki jest potencjał. Pomysłowe i innowacyjne społeczeństwo to nasz największy kapitał. Przez lata był on lokowany za granicą pomnażał dobrobyt innych krajów, my chcemy to zmienić" - zadeklarowała premier.

Cała rozmowa z szefową rządu ukaże się w poniedziałkowym numerze tygodnika "wSieci".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd"
Komentarze (7)
WDR .
27 marca 2017, 00:21
+
26 marca 2017, 23:40
Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd; to byłoby wywieszenie białej flagi, to oznaczałoby utratę wiarygodności - powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla tygodnika "wSieci", odnosząc się do sprawy wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. ========== O czym ta pani w ogóle bredzi ? W Europie dzieją się przełomowe wydarzenia, a partyjna elita pogrążona w mitach i legendach wynikających z fałszywej oceny rzeczywistości. Ale pretensje możemy mieć wyłącznie sami do siebie, sami ich wybraliśmy, nie możemy już nikomu wmawiac, że to ruscy ze wchodu nam ten kołchoz wciśnęli.
Agamemnon Agamemnon
26 marca 2017, 23:46
Donald Tusk odpowiedzialny jest za zbyt wiele przestępstw wymierzonych przeciwko narodowi polskiemu i państwu jakich dopuścił się w latach 2007 - 2015. por.: Przestępczość władzy Agamemnon blog
27 marca 2017, 00:59
Wiem, że obecny Prezydent złamał konstytucję (nie odebrał ślubowania itd.), oraz, że obecny rząd PiS złamał knstytucję (brak publikacji wyroku TK).   Zajrzałem na blog. Szkoda czasu. 
Agamemnon Agamemnon
27 marca 2017, 10:16
Sam Józef Stalin zredagował konstytucję najbardziej liberalną na świecie, tyle tylko, że jej nie przestrzegał. Donald Tusk nigdy nie przestrzegał konstytucji i to wam nie przeszkadzało. Na bruk wyrzucił  3 miliony ludzi z ich domostw, dopuszczajac się tym samym bezprawia na miarę niebywałą od czasów II wojny światowej. Twoje stanowisko nie liczy się z faktami. Blog: "Przestępczość władzy" przypomina o niektórych przestępstwach tussistowskich jakie miały miejsce w czasach jego rządów w latach 2007 - 2015. Znamienną cechą zwolenników zbrodniczych poczynań rządu Donalda Tuska w latach 2007 - 2015 jest nieuznawanie faktów. Prezydent dr Andrzej Duda nie odebrał ślubowania od osób, które wyczerpały znamiona łamania prawa, rząd PiS nie publikuje ustaw nie mających cech prawa. TK naruszył prawo, ponieważ nie jest ciałem ustawodawczym.
B
Bazyli
27 marca 2017, 11:36
Blog: "Przestępczość władzy" to szereg wydumanych pomówień. np. "Na postawie zachowań rządu Donalda Tuska oraz zachowań strony rosyjskiej w zakresie tzw. katastrofy jaka miała miejsce pod Smoleńskiem dnia 10 kwietnia 2010 roku, można wnosić, że stanowią one dowód na przyznanie się do winy popełnienia zbrodni zamachu. Zacieranie śladów jest typowym działaniem przestępcy odpowiedzialnego za dane zdarzenie. Dowód psychologiczny." Dużo mówi o piszacym. Bełkot i kolejne: "gdzie była Komisja Wenecka, gdy Donald Tusk wprowadził demoralizację do przedszkoli i szkół gdzie pod dozorem edukatora seksualnego  czterolatkowie  mieli być zmuszani do masturbacji i przebierania się na pederastów?, gdzie była Komisja Wenecka, gdy dokonano 100 zabójstw w Polsce na tle politycznym w latach 2007 – 2014?, gdzie była Komisja Wenecka, gdy Donald Tusk wprowadził ustawę o selekcji eugenicznej?" to już debilizm a nie bełkot itd. itd.
Agamemnon Agamemnon
28 marca 2017, 13:04
Zacieranie śladów jest typowym działaniem przestępcy odpowiedzialnego za dane zdarzenie. Tak jest szanowny Panie. Zacieranie śladów jest typowym działaniem przestępców. Nawet tego Pan nie wie. Ustawa o selekcji eugenicznej została uchwalona przez sejm tussistowski i opublikowana w Dzienniku Ustaw. Również i tego Pan nie wie. Nie uznaje Pan faktów.