PiS: 21 postulatów, by Polska była lepsza

(fot. PAP/Michał Walczak)
PAP / psd

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił w czwartek w Radomiu 21 postulatów i zadań do spełnienia, by Polska była "lepsza i sprawiedliwsza". Wymienił m.in. narodowy program zatrudnienia czy odejście od reformy emerytalnej. Potrzebna jest rozmowa, porozumienie - przekonywał.

Kaczyński w święto 1 maja wystąpił przed pomnikiem Radomskiego Czerwca. Politycy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili w tym miejscu 21 postulatów, wzorowanych postulatach z sierpnia 1980 roku. Prezes PiS zaznaczył, że jeśli uda się je zrealizować "Polska będzie lepsza dla obywateli". Postulaty - jak zaznaczył - są zawarte i wynikają z programu PiS przyjętego na lutowym kongresie partii oraz rozmów z Polakami.

"Polacy chcą, by w centrum działań polityków była praca, rodzina, zdrowie i bezpieczeństwo" - podkreślił.

Kaczyński wspominał swego brata b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak stwierdził, był "człowiekiem solidarności, dla którego prawa pracownicze były bardzo ważne".

"Potrzebna jest rozmowa, trud porozumienia. Trzeba rozmawiać przede wszystkim z Polakami. My wszyscy - parlamentarzyści ci europejscy i w polskim parlamencie rozmawiać z Polakami" - mówił lider PiS.

Kaczyński mówił o wydarzeniach z 1976 roku i wizycie Jana Pawła II w Radomiu 1991 roku. "Radom to miasto polskiej demokracji, polskiej wolności" - podkreślił. Przypomniał, że w tym mieście przyjęto w 1505 roku konstytucję sejmową "Nihil novi" z zasadą "nic nowego o nas bez nas". "Ona zostaje aktualna do dzisiaj. Jest podstawą dobrego myślenia o demokracji, naszych prawach o Polsce" - powiedział.

"Trzeba sobie zadać sobie pytanie czy dzisiejsza Polska odpowiada nauce Jana Pawła II? Czy nie mamy w Polsce bardzo wielu krzywd? (…)Musimy wrócić na drogę, którą wskazał nam Jan Paweł II" - mówił prezes PiS.

Wśród 21 "postulatów i zadań" politycy PiS wymienili m.in: powstanie narodowego programu zatrudnienia, który da 1,2 mln nowych miejsc pracy, program finansowania inwestycji w przemyśle, infrastrukturze i kolei, zmiany w kodeksie pracy, zwalczające patologie, obronę interesów polskich rolników, w tym walkę o wyrównanie unijnych dopłat, finansowanie służby zdrowia z budżetu, likwidację NFZ, dodatki w wysokości 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, odejście od rządowej reformy emerytalnej i ustalenie wieku emerytalnego na poziomie 63 i 65 lat, walkę z korupcją, a także reformę sądów i prokuratur, modernizację armii, przyjęcie ustawy precyzującej zapisy konstytucji dotyczące relacji Polski z UE.

21. postulatem jest "rozmowa wolnych z wolnymi" i potrzeba dialogu społecznego, partnerstwa związków zawodowych, władz, samorządów i organizacji społecznych. "Gdybyśmy te postulaty zrealizowali Polska będzie inna, lepsza dla ogromnej większości obywateli" - podkreślił Kaczyński.

W Radomiu Kaczyński uczestniczył we mszy świętej w intencji ludzi pracy. Złożył też kwiaty pod pomnikiem Radomskiego Czerwca i pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

PiS: 21 postulatów, by Polska była lepsza
Komentarze (7)
SL
słuchajta lemingi
2 maja 2014, 01:09
Prof. Witold Kieżun w Klubie Ronina [url]http://www.youtube.com/watch?v=JDyZ5fRdF0w[/url]
jazmig jazmig
1 maja 2014, 20:11
Chroń nas Panie przed wprowadzeniem tych postulatów w życie. powstanie narodowego programu zatrudnienia, który da 1,2 mln nowych miejsc pracy, spowoduje utratę kilku milionów miejsc pracy w sektorach, które PiS pominie w swoim ratowaniu. program finansowania inwestycji w przemyśle, oczywiście z pieniędzy podatników, sprawi, że o wiele więcej inwestycji nie ruszy z miejca, ponieważ rząd wyssie te pieniądze na inwestycje swich protegowanych. finansowanie służby zdrowia z budżetu mieliśmy w PRL z wiadomym skutkiem - dostawki na korytarzach w szpitalach, brud, smród i ubóstwo we wszystkich placówkach służby zdrowia poza klinikami MSW i rządową. PiS jest typową partią lewicową, któej szef uważa, że najlepiej jest zarządzać wszystkim z Warszawy, a urzędnik wie wszystko najlepiej. Ma być kolejna wersja PRL, mianowicie PRL-PiS.
M
maec
2 maja 2014, 01:06
Jeszcze niedawno jazmig zachwalał wysypem wpisów ruską agresję na Ukrainie, a teraz zadowolony ze stanu neokolonialnej gospodarki w Polsce doszukuje się lewactwa w PiSie, gdzie jednym z głównych doradców z ekonomii jest prof. Witold Kieżun.
B
benek
1 maja 2014, 19:22
Jarosłw ogłosił to z nowej mównicy prezesa![url]http://arturprosty.blogspot.com/2014/04/mownica-prezesa.html[/url]
OO
otwórzy oczy
1 maja 2014, 16:53
Krajobraz polskiej gospodarki - OTWÓRZMY OCZY z prof. Witoldem Kieżunem [url]http://www.youtube.com/watch?v=JQfht9RXk-Q[/url]
P
ps
1 maja 2014, 17:07
Witold J. Kieżun (ur. 6 lutego 1922 w Wilnie) – polski ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, teoretyk zarządzania, przedstawiciel polskiej szkoły prakseologicznej, w ramach której rozwija prakseologiczną teorię organizacji i zarządzania, uczeń Tadeusza Kotarbińskiego i Jana Zieleniewskiego, żołnierz Armii Krajowej, podporucznik czasu wojny, uczestnik powstania warszawskiego, więzień sowieckich łagrów. Pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 1980 wyjechał za granicę. Wykładał zarządzanie m.in. na Temple University w Filadelfii i na Uniwersytecie w Montrealu. Pracował w Burundi (Afryka Środkowa), najpierw z ramienia ONZ, później jako przedstawiciel Kanady. Utworzył w Burundi nowoczesną administrację. [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Kieżun[/url]
1 maja 2014, 19:38
Ciekawa i piękna postać, tak na pierwszy rzut oka...