Powinniśmy jasno określić swoją doktrynę bezpieczeństwa

(fot. DrabikPany / Foter / CC BY)
PAP / ptt

Polska powinna jasno określić swoją doktrynę bezpieczeństwa, podkreślić konieczność zwiększenia obecności NATO w naszym regionie - ocenia Marek Ostrowski z tygodnika "Polityka". W czwartek w Sejmie szef MSZ ma wygłosić informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2015 r.

Expose ministra spraw zagranicznych jest tradycyjnie przeglądem najważniejszych problemów polskiej polityki zagranicznej, jednak tym razem warto się skupić na aktualnościach - uważa Ostrowski, dziennikarz i komentator polityki zagranicznej.

Wśród najważniejszych tematów wymienił m.in. organizowany w 2016 roku w Warszawie szczyt NATO. - Kwestie bezpieczeństwa z uwagi na wojnę na Ukrainie wysuwają się zdecydowanie na pierwszy plan. Polska powinna bardzo jasno określić swoją doktrynę bezpieczeństwa. Podkreślić nie tylko związki z NATO, ale także konieczność przesunięcia się Sojuszu bardziej ku nam - zaznaczył Ostrowski.

Kolejnym ważną kwestią jest - według Ostrowskiego - określenie stanowiska Polski wobec problemu napływu imigrantów przez Morze Śródziemne. W czwartek na nadzwyczajnym szczycie w tej sprawie spotkają się przywódcy Unii Europejskiej.

DEON.PL POLECA

Jak podkreśla Ostrowski. Polska musi odnieść się do problemów związanych z fundamentalizmem i terroryzmem w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Powinniśmy jasno określić swoją doktrynę bezpieczeństwa
Komentarze (3)
K
kajner
23 kwietnia 2015, 14:11
Od 1989 roku rządzący nami powoli ale skutecznie wyprowadzają nas na manowce gospodarcze i ideologiczne i czynią nas państwem bezbronnym,zależnym od obcych,awanturującym się z dobrym sąsiadem i kłaniającym się śmiertelnym od wieków naszym wrogom (udającym przyjaciół). Polska zadłużona do granic wytrzymałości a obywatele ogłupieni pod pozorami wolności io demokracji. Zrobili nam powtórkę z XVIII wieku.
O
observator
23 kwietnia 2015, 13:53
Doktrynę napiszą nam w Moskwie i Berlinie. Jak na państwo "istniejące jedynie teoretycznie" przystało...
C
cyk
23 kwietnia 2015, 12:50
Podkreślić nie tylko związki z NATO, ale także konieczność przesunięcia się Sojuszu bardziej ku nam - zaznaczył Ostrowski. Z tym przesunięciem się Sojuszu ku nam jednak trzeba uważać żeby się w pewnym momencie nie okazało, że z tego wszystkiego przesunie się głównie Bundeswehra.