"Rzeczpospolita": PSL uderza plakatami w PO

PAP / wm

Kompromis koalicji w sprawie emerytur nie kończy sporu między partiami. Ludowcy szykują atak - ujawnia "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", ludowcy ruszają z akcją "Co udało się osiągnąć PSL". Ma ona dowieść, iż to Pawlak ograł Tuska, a nie odwrotnie.

DEON.PL POLECA

Akcja jest odpowiedzią na wewnętrzną krytykę w partii dowodzącą, iż w odbiorze opinii publicznej wicepremier skapitulował, godząc się na 67 lat jako granicę wieku emerytalnego.

- W trakcie dyskusji nad zmianami w systemie emerytalnym otrzymaliśmy setki e-maili z poparciem dla zgłaszanych przez PSL postulatów dotyczących polityki prorodzinnej. Teraz chcemy głośno mówić o tym, co udało się osiągnąć - mówi Krzysztof Kosiński, rzecznik PSL.

Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, akcję PSL ocenia sceptycznie. - Muszą teraz szukać płaszczyzn sporu, by pokazać, że różnią się zasadniczo od PO, jeśli chodzi o sprawy społeczne" - podkreśla.

Więcej na www.rp.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Rzeczpospolita": PSL uderza plakatami w PO
Komentarze (3)
S
Sakaszwili
2 kwietnia 2012, 13:10
Setki emaili dostali? To chyba poparli ich przede wszystkim miastowi? A zwykłych listów żadnych nie było? Nie chiało się nikomu wydać 1,55zł na znaczek na list zwykły niepriorytetowy? Chętnie bym zobaczył skąd te emaile zostały wysłane? Może to był spam dotyczący produktów viagropodobnych lub chinska elektronika ktora byc dobra dla pan/pani, a ludowcy wzięli to za wyrazy popracia?
jazmig jazmig
2 kwietnia 2012, 12:30
 Oto osiągnięcia spółki Tusk-Pawlak: W 2010 roku żyło zaledwie 63 procent Polaków urodzonych w 1946 roku – podaje Główny Urząd Statystyczny. A Komisja Europejska dorzuca, że aż 40 procent mężczyzn w naszym kraju umiera przed 65. rokiem życia. Co to oznacza? Po pierwsze, że nawet do emerytury na starych zasadach nie dożywa u nas 4 na 10 mężczyzn. A ponad jedna trzecia Polaków i Polek w ogóle. Brzmi jak koszmar?! Owszem. W takim razie jak nazwać pomysł rządu, by ten wiek emerytalny wydłużyć? Zaklęcia polityków, że będziemy żyli coraz dłużej i coraz lepiej – jak w krajach zachodnich – też można między bajki włożyć. Dlaczego? Naukowcy obliczyli, że aż 68 procent Polaków w wieku 65–74 lata uskarża się na przewlekłe dolegliwości. Dane Naczelnej Rady Lekarskiej są jeszcze bardziej szokujące – aż 40 procent Polaków w wieku 65–74 lata nie ma już żadnych zębów.
2 kwietnia 2012, 10:54
Bezwartościowe gierki. Niby co dla nas wnosi taka rozgrywka PSL-PO? A to my płacimy za ich pensje. A co dla nas wnosi pseudoreforma emerytalna, która prawdopodobnie i tak zostanie zmieniona przez następne rządy?