Szef MON upamiętnił ofiary katastrofy

PAP / ptt

Wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak złożył w piątek o godz. 7.30 kwiaty i zapalił znicz przed tablicą ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej, która znajduje się na gmachu MON. Wcześniej złożył kwiaty i zapalił znicz na grobie b. ministra obrony Jerzego Szmajdzińskiego.

W uroczystości wicepremierowi Siemoniakowi towarzyszyło kierownictwo MON. Uroczystość odbyła się w asyście oddziału reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Wicepremier weźmie udział w głównych uroczystościach przy pomniku upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej na wojskowych Powązkach. Będą w nich uczestniczyć rodziny ofiar oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Szef MON weźmie także udział w mszy w intencji ofiar w Świątyni Opatrzności Bożej.

10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Wśród ofiar byli też m.in.: ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, b. szef MON Jerzy Szmajdziński oraz wiceminister obrony Stanisław Komorowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szef MON upamiętnił ofiary katastrofy
Komentarze (2)
2N
2015-04-09 na Ukrainie
10 kwietnia 2015, 09:05
 Status OUN-UPA uregulowano ustawą "O statusie prawnym i uszanowaniu pamięci uczestników walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku". Deputowani przyjęli projekt ustawy № 2538-1, opowiedziało się za nim 271 deputowanych przy wymaganych 226 głosach. "Zgodnie z ustawą wszyscy, którzy brali udział w walce zbrojnej, politycznej, w strukturach i organizacjach, uważani są za walczących o wolnośc i niepodległość Ukrainy" - powiedział deputowany Jurij Szuchewycz z Radykalnej Partii, syn dowódcy UPA Romana Szuchewycza bezpośrednio odpowiedzialnego za ludobójstwo Polaków na Kresach z rąk nacjonalistów ukraińskich. Ukraińska Powstańcza Armia odpowiada łącznie za śmierć ponad 100 tysięcy Polaków. Szuchewycz zaznaczył, że ustawa dotyczy także m.in. Legionu Ukraińskich Strzelców Siczowych, Centralnej Rady, armii Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, Powstańczych Oddziałów Naddniestrza, Siczy Karpackiej.
L
lac
10 kwietnia 2015, 09:27
Zarpłata w rublach?