TNS OBOP: 69 proc. badanych źle o rządzie

(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / pz

69 proc. ankietowanych źle ocenia pracę rządu, dobrze - 26 proc.; 62 proc. ma złe zdanie o działaniach premiera, dobrze ocenia je 32 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP. 55 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta, negatywną ocenę wystawia mu 35 proc.

Jak zauważa TNS OBOP, w porównaniu z poprzednim miesiącem oceny działalności rządu nieznacznie się poprawiły. Oznacza to zahamowanie negatywnego trendu obserwowanego od października. W marcu w porównaniu do lutego, udział ocen pozytywnych wzrósł z 23 proc. do 26 proc. - w tym co setny badany (1 proc.) zdecydowanie dobrze ocenia pracę rządu, a co czwarty (25 proc.) "raczej dobrze".

Udział ocen negatywnych zmalał z 70 proc. do 69 proc. - przy czym 45 proc. badanych ocenia gabinet rządzący "raczej źle", a 24 proc. zdecydowanie źle.

Działalność premiera Donalda Tuska pozytywnie ocenia 32 proc. ankietowanych, w tym 2 proc. zdecydowanie dobrze.

DEON.PL POLECA


Większość ankietowanych (62 proc.) o pracy premiera mówi negatywnie - 26 proc. osób zdecydowanie źle, a 36 proc. raczej źle. Od lutego poziom aprobaty dla szefa rządu wzrósł z 28 proc. do 32 proc., a dezaprobaty zmniejszył się z 63 proc. do 62 proc.

O pracy prezydenta Bronisława Komorowskiego ponad połowa badanych (55 proc.) wypowiada się pozytywnie - 9 proc. zdecydowanie dobrze, a 46 proc. raczej dobrze. Przeciwnego zdania jest 35 proc. badanych, przy czym zdecydowaną opinię wyraża 11 proc. ankietowanych, a umiarkowaną 24 proc.

W ciągu ostatniego miesiąca ocena pracy Komorowskiego uległa poprawie. Od lutego odsetek ocen pozytywnych wzrósł z 49 proc. do 55 proc., a udział ocen negatywnych spadł z 38 proc. do 35 proc.

Sondaż zrealizowano w dniach 1-4 marca 2012 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

TNS OBOP: 69 proc. badanych źle o rządzie
Komentarze (1)
Y
youtube
20 marca 2012, 04:38
Pięciu działaczy opozycji z lat 80-tych rozpoczeło wczoraj (19.03) w Krakowie strajk głodowy. To protest przeciwko praktycznej likwidacji lekcji historii w liceach ogólnokształcących i przedmiotów humanistycznych. Zdecydowaliśmy się na ten desperacki krok, ponieważ wszystkie inne środki zostały wyczerpane - mówi w imieniu głodujących Adam Kalita, radny miasta Krakowa. Przez ostatni rok wielu przedstawicieli środowisk akademickich oraz nauczyciele zwracali uwagę, że taki krok to próba zniszczenia polskiej tożsamości. Zuzanna Kurtyka - Dzisiaj w Krakowie rozpoczyna się strajk głodowy http://www.youtube.com/watch?feature=pla<x>yer_em<x>bedded&v=8cckF4C2DUk