"Zatriumfowała postawa cywilizacji śmierci"
Kardynał Stanisław Dziwisz, politycy Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński oraz publicysta Tomasz Terlikowski jednym głosem komentują wyrok sądu ws. Alicja Tysiąc przeciwko "Gościowi Niedzielnemu"
"Zatriumfowała postawa cywilizacji śmierci"
"Oto bowiem zawiodła zwykła logika myślenia i zdrowy rozsądek, a zatriumfowała postawa cywilizacji śmierci. Śmiem twierdzić, że wyrok ten przywołuje ducha przeszłości, kiedy za prawdziwe słowa płaciło się skazującymi wyrokami sądowymi. W pełni solidaryzuję się z ks. Markiem Gancarczykiem i z jego troską o ochronę ludzkiego życia" - pisze metropolita krakowski.
Według posła PO, ten wyrok jest świadectwem szerzenia się w Polsce "pewnej ideologii politycznej poprawności". - Uderzyło mnie, że pani sędzia użyła określenia: język nienawiści i przypisała go "Gościowi Niedzielnemu". Pamiętam,, że niedawno mnie środowiska homoseksualne zarzuciły język nienawiści, kiedy powiedziałem, że małżeństwo to jest związek kobiety i mężczyzny - powiedział Gowin.
"Próba narzucania w Polsce ograniczenia wolności słowa"
"Ostatnie takie wyroki wydawały polskie sądy za głębokiej komuny"
Jeszcze ostrzej sprawę komentuje dziennikarz Tomasz Terlikowski. Na swoim blogu pisze: "Ostatnie takie wyroki wydawały polskie sądy za głębokiej komuny. Wtedy (oczywiście możemy mówić o pewnym postępie) skazywano duchownych i świeckich nazywających aborcję morderstwem na więzienie, teraz tylko na przeprosiny i odszkodowanie. Ale istota wyroku pozostaje taka sama. Sąd zdecydował się zakazać mówienia prawdy o tym, czym jest aborcja, zdecydował się na uznanie, że rozszarpanie dziecka na strzępy jest zabiegiem, a zarodek nie jest człowiekiem, który wart by był ochrony. Ta decyzja oznacza także koniec wolności słowa w Polsce. Od teraz za mówienie prawdy o tym, czym jest aborcja i o tym, kim są kobiety (ale także lekarze czy mężczyźni), którzy na zabicie swojego dziecka się zdecydowali - może zostać ukarane" - pisze publicysta.
Skomentuj artykuł