Miasto zarabia na sprzedaży powietrza

PAP / drr

Władze miasta Guarda w północno-wschodniej Portugalii zarabiają na sprzedaży powietrza z terenu byłego sanatorium. Słoiczki z "czystym powiewem" oferowane są za 5 euro.

Niecodzienny produkt został wprowadzony na rynek na początku grudnia przez należącą do miasta spółkę Culturguarda. Portugalski wytwórca szklanych pojemników z zawartością powietrza z Guardy twierdzi, że jego wyrób podbije nie tylko rodzimy rynek, ale także inne europejskie kraje zamieszkane przez portugalskich emigrantów.

- Stawiamy na eksport naszego powietrza, które uchodzi za jedno z najczystszych w tej części Europy. Zawartość słoiczków stanowi powietrze z terenu dawnego sanatorium w Guardzie, gdzie leczono chorych na schorzenia dróg oddechowych - powiedział Americo Rodrigues, jeden z autorów osobliwego produktu.

DEON.PL POLECA

Według szacunków spółki Culturguarda, słoiczki z powietrzem z tego najwyżej położonego miasta Portugalii mogą przynieść urzędowi miejskiemu Guardy największe wpływy na terenie Szwajcarii, Francji oraz Luksemburga.

- Mieszka tam najwięcej emigrantów pochodzących z tej części Portugalii. Za jedyne 5 euro mogą oni zachłysnąć się czystym powietrzem z rodzinnych stron, a jednocześnie ukoić tęsknotę za macierzą - dodał Americo Rodrigues.

Pierwsza limitowana seria kilkuset szklanych pojemników z powietrzem ma trafić do sprzedaży z okazji przedświątecznych festynów w Guardzie. Władze regionu liczą, że emigranci powracający w rodzinne strony na Boże Narodzenie rozpopularyzują później nowy produkt w swoich nowych ojczyznach.

Sprzedaż "czystego powiewu" z Guardy służy nie tylko zasilaniu miejskiej kasy, lecz także promocji regionu. Lokalni samorządowcy wierzą, że popularność słoiczków z napisem "Best Air in the World" przyciągnie do tego regionu Portugalii dodatkowych turystów z Europy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Miasto zarabia na sprzedaży powietrza
Komentarze (1)
P
polonop
18 grudnia 2011, 11:50
W "Kosmicznych jajach" było to absurdalnym żartem. Teraz to rzeczywistość :D