Zamknięta szkoła i odwołane lekcje w Przewodowie. "Nie chcieliśmy narazić dzieci na traumę"

Zamknięta szkoła i odwołane lekcje w Przewodowie. "Nie chcieliśmy narazić dzieci na traumę"
Przechodnie na terenie miejscowości Przewodów (Fot. PAP/Wojtek Jargiło)
PAP / tk

W środę podjęto decyzję o zamknięciu szkoły w Przewodowie i odwołaniu lekcji dla uczniów – przekazał wójt gminy Dołhobyczów (woj. lubelskie). Obecnie w placówce udzielana jest pomoc psychologiczna uczniom i wszystkim chętnym.

Grzegorz Drewnik, wójt gminy Dołhobyczów, na terenie której leży Przewodów poinformował o zamknięciu szkoły. W prowadzonej przez stowarzyszenie podstawówce uczy się około 80-90 osób.

Odwołane lekcje dla uczniów

- Podjęliśmy decyzję o zamknięciu szkoły i odwołaniu zajęć dzisiaj w szkole w Przewodowie. Po pierwsze, z tego względu, że nie było za bardzo możliwości dowiezienia dzieci, a drugą kwestią było to, że na miejscu znajduje się dużo dziennikarzy i funkcjonariuszy - nie chcieliśmy narazić dzieci na traumę – wyjaśnił Drewnik, dodając, że na ten moment nie wie, czy w kolejnych dniach także nie będzie lekcji.

Przekazał, że w porozumieniu ze starostwem została uruchomiona w szkole pomoc psychologiczna dla mieszkańców i wszystkich chętnych.

Starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk poinformowała, że już od wtorku specjaliści z poradni są w Przewodowie i służą pomocą rodzinom ofiar oraz mieszkańcom. - Specjaliści są w środę w szkole, gdzie zapewniają pomoc psychologiczną uczniom, nauczycielom, mieszkańcom – dodała starosta.

Podkreśliła również, że po rozmowie z lubelską kurator ustalono, że do wszystkich szkół na terenie powiatu hrubieszowskiego zostaną wysłani psychologowie, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą. - W tej chwili bardzo ważną rzeczą jest, aby uspokoić i zaopiekować się mieszkańcami. Nie możemy popadać w panikę, bo to najgorsze, co może być – zawróciła uwagę Karpiuk.

We wtorek po godz. 15 - jak przekazali przedstawiciele polskich władz - na terenie leżącej niedaleko granicy z Ukrainą wsi Przewodów (powiat hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk; w wyniku eksplozji śmierć poniosło dwóch obywateli Polski. Tego dnia siły rosyjskie przeprowadziły zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Szubrycht

To, że jesteśmy mniejsi, nie oznacza, że nasze problemy również takie są.

Dzieci. Doświadczają odrzucenia, chorują na depresję, zaburzenia lękowe, samookaleczają się, targają się na własne życie. One równie mocno, co dorośli, doświadczają kryzysów psychicznych....

Skomentuj artykuł

Zamknięta szkoła i odwołane lekcje w Przewodowie. "Nie chcieliśmy narazić dzieci na traumę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.