Archidiecezja warszawska / pk
W archikatedrze warszawskiej odbyło się uroczyste błogosławieństwo wdów konsekrowanych, które po latach modlitwy i formacji publicznie wyraziły wolę życia w czystości i całkowitego oddania się Bogu. Obrzęd, sprawowany pod przewodnictwem bp. Michała Janochy, miał szczególny wymiar - był pierwszym tego typu wydarzeniem w archidiecezji warszawskiej od 29 lat.
W archikatedrze warszawskiej odbyło się uroczyste błogosławieństwo wdów konsekrowanych, które po latach modlitwy i formacji publicznie wyraziły wolę życia w czystości i całkowitego oddania się Bogu. Obrzęd, sprawowany pod przewodnictwem bp. Michała Janochy, miał szczególny wymiar - był pierwszym tego typu wydarzeniem w archidiecezji warszawskiej od 29 lat.
KAI / pk
Przez posługę biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Kielcach w niedzielę 30 czerwca, cztery wdowy przeszły obrzęd konsekracji, dołączając do grona świeckich osób konsekrowanych w diecezji kieleckiej.
Przez posługę biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Kielcach w niedzielę 30 czerwca, cztery wdowy przeszły obrzęd konsekracji, dołączając do grona świeckich osób konsekrowanych w diecezji kieleckiej.
KAI / sz
"Po śmierci swoich mężów, za których szczerze się modlicie, zapragnęłyście poświęcić swoje życie Bogu" - powiedział bp Henryk Tomasik. Słyszeliście o
"Po śmierci swoich mężów, za których szczerze się modlicie, zapragnęłyście poświęcić swoje życie Bogu" - powiedział bp Henryk Tomasik. Słyszeliście o
{{ article.published_at }}
{{ article.description }}
{{ article.description }}