W diecezji radomskiej konsekrowano 9 wdów. Słyszeliście o nich?

W diecezji radomskiej konsekrowano 9 wdów. Słyszeliście o nich?
(fot. shutterstock.com)
KAI / sz

Biskup radomski Henryk Tomasik konsekrował 9 wdów. Uroczystość odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W diecezji radomskiej jest obecnie 11 wdów konsekrowanych.

 

W homilii bp Tomasik mówił, że dzisiaj uczestniczymy w błogosławieństwie kobiet, wdów, które podjęły decyzje o podnoszeniu na wyższy poziom życia duchowego. - Dzisiaj prosimy o Boże dary dla tych sióstr, aby ich życie duchowe, religijne, pomogło w środowisko, w parafii, Kościele pogłębianiu własnej więzi z Bogiem. Znajdujemy się przy ołtarzu, by uczestniczyć w błogosławieniu wdów. Pragną naśladować te kobiety, które Pismo Święte ukazuje jako przykład życia poświęconego Bogu i innym ludziom - mówił ordynariusz radomski.

- Po śmierci swoich mężów, za których szczerze się modlicie, zapragnęłyście poświęcić swoje życie Bogu. Kościół chce przyjąć wasze oddanie i prosi pokornie Ojca Niebieskiego, aby napełnił was Duchem Świętym - mówił dalej biskup Henryk Tomasik.

Ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego radomskiej kurii powiedział, że życie wdów konsekrowanych jest wyrazem witalności Kościoła i pozwala kobietom aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. - Wdowy do konsekracji przygotowywały się przez 3 lata. Był to czas duchowej formacji. Spotkania odbywały się raz w miesiącu - mówił ks. Walkiewicz.

Była to trzecia konsekracja wdów w diecezji radomskiej. Obecnie jest ich 11. Kolejne kandydatki przygotowują się do podobnego obrzędu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

W diecezji radomskiej konsekrowano 9 wdów. Słyszeliście o nich?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.