Te nagrania obiegły Internet. Na granicy USA i Meksyku postawiono różowe huśtawki

Te nagrania obiegły Internet. Na granicy USA i Meksyku postawiono różowe huśtawki
(fot. depositphotos.com / instagram.com/rrael)
noizz.pl / abcnews.go.com / ms

W ostatnim czasie internet obiegły zdjęcia i nagrania z granicy USA i Meksyku, na której pojawiły się… różowe huśtawki dla dzieci.

Na pomysł wpadło dwoje naukowców: Virginia San Fratello, która wykłada na uniwersytecie stanowym w San Jose i i zajmuje się projektowaniem wnętrz, oraz Ronald Rael profesor architektury uczący na Uniwersytecie California-Berkeley.

ZOBACZ: Działaczki pro-life zawiozły pomoc dla imigrantów o wartości setek tysięcy złotych >>

Zaprojektowali oni różowe huśtawki działające na zasadzie równoważni i postanowili zamontować je w prześwitach ogrodzenia, które oddziela Stany Zjednoczone od Meksyku. Huśtawki zostały zaprojektowane z lekkich stali, tak aby można było je szybko przetransportować i zamontować.

DEON.PL POLECA


Spotkanie pełne radości

Huśtawki pojawiły się na granicy państw zaledwie na pół godziny, ale tyle wystarczyło, by wywołać radość na twarzach dzieci i ich mam.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

One of the most incredible experiences of my and @vasfsf’s career bringing to life the conceptual drawings of the Teetertotter Wall from 2009 in an event filled with joy, excitement, and togetherness at the borderwall. The wall became a literal fulcrum for U.S. - Mexico relations and children and adults were connected in meaningful ways on both sides with the recognition that the actions that take place on one side have a direct consequence on the other side. Amazing thanks to everyone who made this event possible like Omar Rios @colectivo.chopeke for collaborating with us, the guys at Taller Herrería in #CiudadJuarez for their fine craftsmanship, @anateresafernandez for encouragement and support, and everyone who showed up on both sides including the beautiful families from Colonia Anapra, and @kerrydoyle2010, @kateggreen , @ersela_kripa , @stphn_mllr , @wakawaffles, @chris_inabox and many others (you know who you are). #raelsanfratello #borderwallasarchitecture

Post udostępniony przez Ronald Rael (@rrael)

Fratello przyznała, że na początku miała duże obawy, że zatrzyma ich patrol graniczny, ale na szczęście taka sytuacja nie miała miejsca. Dodała, że reakcja dzieci była niezwykle pozytywna, cieszyły się i ciągle powtarzały, że chcą jeszcze, a ona sama była szczęśliwa, że spotkanie z zatrzymanymi na granicy matkami i ich dziećmi udało się przeprowadzić w pozytywnej atmosferze.

Jej entuzjazm podzielał Rael który całe wydarzenie opisał jako pełne radości, ekscytacji i wspólnoty.

Codziennie rozgrywający się dramat

Choć nagrania z akcji wzruszają i zachwycają, to nie można zapomnieć o dramacie, jaki każdego dnia rozgrywa się na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku, o czym przypominają także organizatorzy akcji.

CZYTAJ: Molestowanie i głód. Piekło dzieci w ośrodkach dla migrantów >>

"Powinniśmy tworzyć bezpieczne przestrzenie dla dzieci i ich rodzin po obu stronach granicy. Powinniśmy się jednoczyć, a nie dzielić" - powiedziała Fratello.

"Płot graniczny zbudowano, by oddzielić od siebie ludzi, ale rzeczywistość jest taka, że większość osób, które mieszkają w okolicy ma przyjaciół, rodziny i życie, które go przekracza. Powinniśmy pracować nad budowaniem lepszych relacji z naszymi sąsiadami zamiast się od nich izolować" - dodała wykładowczyni.

Działania dwójki naukowców stoją w sprzeczności z celami polityki migracyjnej prowadzonej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Jej głównym celem jest walka z nielegalnymi emigrantami, którzy przekraczają granicę z USA w poszukiwaniu schronienia i lepszego życia.

Budowa beteonowego muru

Działania Trumpa są mocno kontrowersyjne, w zeszłym roku światem wstrząsnęła informacja o tym, że dzieci na granicy są siłą odbierane swoim rodzicom i przetrzymywane w nieludzkich warunkach. Wówczas prezydent USA tłumaczył się prawem, jednak pod naciskiem aktywistów i dziennikarzy, a także własnej rodziny, podpisał się pod ustawą zabraniającą takich praktyk.

CZYTAJ TEŻ: Mur, który zabija >>

Pod koniec lipca Sąd Najwyższy wydał zgodę na realizację budowy betonowego muru z państwowych pieniędzy na granicy USA i Meksyku. Pomysł ten był sztandarowym elementem kampanii wyborczej Trumpa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Te nagrania obiegły Internet. Na granicy USA i Meksyku postawiono różowe huśtawki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.