Nigdy wcześniej nie widziałem tak wyraźnie, że Bóg działa, jak na tegorocznym Przystanku Jezus na polach Woodstocku. Słowa "Jezus żyje!" od tej pory przestały być dla mnie pustym sloganem.
Z Joanną Krupską, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", rozmawia Mateusz Wyrwich
W kościele polskim pw. św. Stanisława w Rzymie w lutym br. zaprezentowano książkę: "Bp Karol Wojtyła, Ewangelia a sztuka. Rekolekcje dla artystów". Książkę tę stanowią nauki Wojtyły wygłoszone dla artystów w kościele pw. Świętego Krzyża w Krakowie w ramach rekolekcji wielkopostnych w dniach 16-18 kwietnia 1962 r.
Z ks. Jarosławem Mrówczyńskim - zastępcą sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski - rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś
Jak będzie wyglądało nasze ciało po śmierci? Czemu służą odpusty i jak ważny jest żal za grzechy? Takie m.in. pytania prowokuje uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W dniach 15-20 sierpnia 2012 r. oficjalną wizytę w Polsce złoży patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl I
"Nie bójcie się być świętymi" - słowa bł. Jana Pawła II stały się natchnieniem Spotkań Młodych Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa, które odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca w sanktuarium św. Józefa w Częstochowie.
Co wyróżnia Pieszą Pielgrzymkę Kaszubską spośród innych? Bez wątpienia jest najdłuższą pielgrzymką w Polsce. W ciągu 19 dni pielgrzymi pokonują 640 km. W tym roku w dniach 25 lipca - 12 sierpnia szli już po raz 31., pogłębiając swoją wiarę i rozważając hasło roku duszpasterskiego
Julian Kostrzewa
Pomysł na obejście świata narodził się podczas ubiegłorocznej pielgrzymki do Asyżu. Trzech ludzi wyruszyło z trzech odległych miejsc, żeby po czterech miesiącach dojść tam, gdzie niegdyś Jan Paweł II modlił się o pokój z przedstawicielami różnych religii i Kościołów.
W tym roku, 13 sierpnia, mija 35. rocznica śmierci abp. Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego w latach 1957-1977. Był on zaufanym sekretarzem prymasów - Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. Ale nie tylko dlatego powinniśmy o nim pamiętać.
Paryż - wieża Eiffla, Rzym - Koloseum, Zakopane - Giewont, Giewont - krzyż. Mało kto może wyobrazić sobie Tatry bez krajobrazu ze znakiem Golgoty. Znakiem, który własnymi siłami, z własnej woli, z potrzeby serca umieścili tam mieszkańcy naszej górskiej stolicy.
92 lata temu rozstrzygnęły się losy jednej z najbardziej znaczących bitew w dziejach świata. Wojsko dopiero co odrodzonej Rzeczypospolitej powstrzymało na przedpolach Warszawy bolszewickie hordy, które "po trupie" Polski zanieść miały żagiew światowej rewolucji Europie. To wielki moment naszej historii.
Po roku nauki i pracy każdy zasługuje na porządny odpoczynek. Jednych stać na bajeczne wakacje w światowych kurortach, innych na mniej ekstrawaganckie wyprawy. Jeszcze inni powiększają swój kapitał, zatrudniając się do pracy. Zupełnie odmienną kategorię osób tworzą ci młodzi, którzy równocześnie pracują, uczą się i odpoczywają, dając siebie innym. To wolontariusze, których w młodzieżowym tłumie rozpoznać można po wyjątkowo jasnym spojrzeniu i uśmiechu, który otwiera każde drzwi.
Ingres bp. Mariana Rojka do katedry zamojskiej odbędzie się 11 sierpnia, a do konkatedry w Lubaczowie - 12 sierpnia. Z nowym biskupem zamojsko-lubaczowskim Marianem Rojkiem rozmawia ks. inf. Ireneusz Skubiś
O przesłaniu jedności Kościoła i rodziny oraz służbie ludziom opowiada Myrna Nazzour - stygmatyczka i mistyczka z Syrii, która w lipcu 2012 r. odwiedziła Polskę
"Dlaczego ty Go poznałaś?" - z rozpaczą w głosie pytała Augusta Stein swoją najmłodszą córkę Edytę, gdy ta oznajmiła, że jej "spotkanie" z Chrystusem pociągnęło za sobą decyzję wstąpienia do Karmelu
Wszyscy komentatorzy i politycy od pewnego czasu powtarzają, że Unia Europejska znalazła się w kryzysie. Jako znamiona tego kryzysu jedni wskazują zawirowania w strefie euro i problemy z zadłużeniem niektórych państw Południa, drudzy zwracają uwagę na rosnące nastroje ksenofobiczne w bogatych społeczeństwach Północy, co skutkuje wzrostem popularności partii antyimigranckich (w tym także skierowanych np. przeciw Polakom) i polityką zamykania granic, trzeci wreszcie podkreślają malejącą konkurencyjność Europy w skali globalnej, starzenie się europejskiego społeczeństwa i tym samym coraz bardziej peryferyjną pozycję Starego (nomen omen) Kontynentu.
"Kto szuka prawdy, ten żyje przeważnie w bliskości badań rozumowych; jeśli mu rzeczywiście chodzi o prawdę (a nie o proste gromadzenie wiadomości), wtedy zapewne jest bliżej - niż sobie uświadamia - Boga, który jest Prawdą, a przez to samo także bliżej własnego wnętrza". E. Stein, Wiedza Krzyża
Ujawniona w ostatnich tygodniach tzw. afera taśmowa ukazała zatrważającą skalę rozkradania państwa przez działaczy PSL. Nie łudźmy się jednak, że odwołanie ministra Marka Sawickiego czy prezesa Andrzeja Śmietanki cokolwiek zmieni. Polska nadal będzie bezkarnie grabiona przez partyjnych kolesiów i ich rodziny. Taka już u nas "polityczna kultura".
Likwidacja Ossolineum, najstarszej polskiej oficyny wydawniczej, to wypadkowa braku wizji państwa co do przekształceń własnościowych w kulturze, błędów w zarządzaniu wydawnictwem i konfliktów personalnych podszytych walką o majątek i prestiż. Tu jak w soczewce skupiły się wszystkie błędy zmian własnościowych przeprowadzanych w Polsce.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}