Co drugi Polak chciałby być swoim szefem

Co drugi Polak chciałby być swoim szefem
Według badań Kelly Services, już co piąty Polak pracuje jako wolny strzelec (fot. marie-ll)
Rzeczpospolita / PAP / slo

Wśród Polaków coraz częstsza jest gotowość do zamiany tradycyjnego etatu na samozatrudnienie - informuje "Rzeczpospolita".

Jak wynika z badania firmy doradczej Kelly Services, w Polsce ponad jedna trzecia przedstawicieli tzw. pokolenia X, czyli obecnych 30 - 45-latków, planuje założyć firmę. Chęcią sprawdzenia się w biznesie niewiele ustępują najbardziej przedsiębiorczemu pokoleniu Y, czyli 20 - 30-latkom, wśród których prawie czterech na dziesięciu zamierza założyć własną firmę.

Rzadziej o starcie w biznesie mówią pracownicy 45+ (tzw. pokolenie Boomers), wśród których nieco ponad jedna czwarta ma takie plany. Za to właśnie oni wyróżniają się gotowością do zamiany etatu na bardziej elastyczną formę pracy - samozatrudnienie.

O ile 17 proc. wszystkich badanych Polaków uważa je za bardzo atrakcyjną propozycję, o tyle w grupie 45+ takie opinie wyraża już ponad jedna piąta pracowników, a w pokoleniu X - prawie co piąty. Wraz z tymi, którzy oceniają to jako całkiem dobry pomysł, prawie sześciu na dziesięciu pracowników z dłuższym stażem zaakceptowałoby zamianę etatu na niezależną współpracę.

Rynek na usługi jednoosobowych firm szczególnie szybko rozwija się w branży HR i IT. Według badań Kelly Services, już co piąty Polak pracuje jako wolny strzelec.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Co drugi Polak chciałby być swoim szefem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.