Jak dzieci i młodzież radzą sobie z pandemią? Bardzo ważny apel konsultantów z telefonu zaufania

(fot. depositphotos.com)
facebook.com / df

"Dzieci i młodzież teraz jeszcze bardziej potrzebują naszego wsparcia" - pisze Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od lat troszczy się o zdrowie psychiczne najmłodszych i młodzieży.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od 2008 roku prowadzi telefon zaufania (116 111) dla dzieci i młodzieży zaapelowała na swoim profilu facebookowym o dostępność online pedagogów i psychologów szkolnych, a także do Ministerstwa Edukacji Narodowej i kuratoriów - o umożliwienie takiej dostępności.

Autorzy piszą, że "w ostatnim czasie rozmowy z dziećmi i młodzieżą dotyczą fali emocji wynikających z obawy o siebie i bliskich oraz silnych lęków i stresu związanych z przyszłością".

"Dzieci i młodzież teraz jeszcze bardziej potrzebują naszego wsparcia bo w wielu sytuacjach czują się osamotnione, a trudności, jakich doświadczają są wciąż z nimi" - podkreślają. - "Martwią się zbliżającą maturą, zdrowiem dziadków czy swoich zagranicznych przyjaciół. Trudno im organizować i planować swoją naukę i obowiązki, kiedy dookoła jest tyle paniki".

DEON.PL POLECA


Warto pamiętać o tym i wspierać dzieci i młodzież w ich przeżywaniu rzeczywistości dotkniętej pandemią koronawirusa.

Przeczytaj cały post FDDS:

"Konsultanci Telefonu Zaufania 116 111 mówią nam, że w ostatnim czasie rozmowy z dziećmi i młodzieżą dotyczą fali emocji wynikających z obawy o siebie i bliskich oraz silnych lęków i stresu związanych z przyszłością. Dlatego APELUJEMY do szkół, do pedagogów i psychologów, aby zaangażowali się i otworzyli na dzieci i byli dla nich DOSTĘPNI ONLINE oraz do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratoriów o zadbanie o taką możliwość. Dzieci i młodzież teraz jeszcze bardziej potrzebują naszego wsparcia bo w wielu sytuacjach czują się osamotnione, a trudności, jakich doświadczają są wciąż z nimi. Martwią się zbliżającą maturą, zdrowiem dziadków czy swoich zagranicznych przyjaciół. Trudno im organizować i planować swoją naukę i obowiązki, kiedy dookoła jest tyle paniki.

Rozwiązania cyfrowe bardzo nam sprzyjają i z powodzeniem możemy kontaktować się poprzez skype'a, na Teams'ach czy innych aplikacjach, które umożliwiają rozmowę online. Pomocna będzie także dostępność psychologów i pedagogów na platformach w dziennikach elektronicznych Librus Rodzina i Vulcan.edu.pl, gdzie mogą udzielać wsparcia odpowiadając na wiadomości uczniów.

Pomyślcie o tym.

Bardzo Was do tego namawiamy!"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jak dzieci i młodzież radzą sobie z pandemią? Bardzo ważny apel konsultantów z telefonu zaufania
Komentarze (1)
KB
~Klamstwo Betonowe
18 marca 2020, 23:08
No niestety. Takie jest życie. Czasem jesteśmy w stanie osiągnąć 100% kłamstwa. Są też tacy którzy potrafią żyć w 100% kłamstwie przy małym wysiłku do śmierci. Polecam książki Beaty Pawlikowskiej na temat metod wprowadzenia się w stan trwałego 100% kłamstwa.