Masz poczucie, że odpoczynek to zbędny luksus? Psycholog podpowiada, co zrobić

Masz poczucie, że odpoczynek to zbędny luksus? Psycholog podpowiada, co zrobić
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
Kasia Sawicka/Youtube/dm

Co zrobić, kiedy chcemy odpocząć, ale nie potrafimy? Co zrobić, kiedy nasze myśli wędrują uporczywie w kierunku rzeczy, które mamy zrobić albo wykonywanej na co dzień pracy zawodowej? Jak nauczyć się odpoczywać podpowiada psycholog, Kasia Sawicka.

Czujesz, że twoje ciało potrzebuje odpoczynku, myśli ułożenia a głowa ciszy? Jednak w tym samym czasie przypominasz sobie, że masz przecież tyle do zrobienia w domu, a w pracy niedokończone rzeczy.

Zaczynasz się więc stresować tym, że masz odpocząć i pojawia się poczucie winy? Nie potrafisz skupić się na odpoczynku? Taki stan staje się niestety coraz bardziej powszechni i często sama wiedza o tym, że powinniśmy odpocząć, nie wystarczy.

Psycholog Kasia Sawicka podpowiada, co zrobić na poziomie głowy i ciała, by głęboko odpocząć i przerwać stan, kiedy nasz mózg - mniej lub bardziej świadomie - jest w ciągłej gotowości do działania.

Twórczość jako forma terapii, kontakt z drugim człowiekiem, wyjście do lasu na spacer, masaż, kontakt ze zwierzętami, odwiedziny u rodziny, odpoczynek duchowy, bycie w ciszy - to kilka rozwiązań, o jakich mówi psycholog, które pomogą zachować dystans wobec natłoku myśli i pomogą przygotować do odpoczynku.   

Zobacz, co jeszcze mówi Kasia Sawicka:

Kasia Sawicka/Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Viktor E. Frankl

Inspirujące uzupełnienie Człowieka w poszukiwaniu sensu

Viktor Frankl. Wpływowy psychiatra i autor jednej z najważniejszych książek naszych czasów. Korespondował z Freudem, uczył się od Adlera. Szybko porzucił spisane przez nich teorie, by stworzyć jeden z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Masz poczucie, że odpoczynek to zbędny luksus? Psycholog podpowiada, co zrobić
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.