Mężczyzna czy niedźwiedź? To tendencyjne pytanie wywołało przerażające odpowiedzi

Mężczyzna czy niedźwiedź? To tendencyjne pytanie wywołało przerażające odpowiedzi
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
CNN/aw/dm

Kolejny dzień, kolejny hipotetyczny scenariusz dzielący ludzi w mediach społecznościowych, gdzie niedawno pojawiła się żarliwa dyskusja, dotycząca pewnej ankiety.

W pewnym materiale wideo, zamieszczonym na platformie Tik Tok, został przeprowadzony wywiad z ośmioma przypadkowymi kobietami. Wywiad obejrzało już ponad 17 mln osób.

Pytanie dyskredytujące mężczyzn

Tendencyjne, choć proste pytanie: „Czy wolałabyś znaleźć się sama w lesie z nieznajomym mężczyzną czy z niedźwiedziem?” spowodowało wysyp dużej liczby postów i opinii. Tendencyjność pytania polega na tym, że mężczyzna z góry jest oceniony jako zagrożenie.

Ogromna liczba kobiet, na platformach takich jak: Tik Tok, Instagram i X wyraziła swoje zdanie na ten temat.  Siedem spośród ośmiu pytanych kobiet wybrało bez większego wahania niebezpieczne zwierzę.

DEON.PL POLECA

 Pytanie i dyskusja wywołała w internecie słuszny gniew niektórych mężczyzn. Wielu z nich ze względu na ideologiczny kontekst ankiety włączyło się w dyskusję.

By uzasadnić swoje opinie, kobiety podkreślają, że wiedzą czego można się spodziewać po mieszkańcu lasu. „Potężny drapieżnik wydaje im się bezpieczniejszą opcją”.

Kontrowersje wokół pytania

Wiele internautów uważa pytanie za krzywdzące. Uważają, że ankieta nakręciła ponownie spirale nienawiści wobec płci męskiej przez swoją tendencyjność - mężczyzna jest uważany za zagrożenie z definicji.

Męskie odpowiedzi prowokują kobiety, podtrzymują spór.

Ankieta została przeprowadzona w tej samej formie, lecz tym razem z udziałem rodziców, głownie ojców.

Zadane drugi raz czysto hipotetyczne pytanie, na nowo spowodowało wysyp stereotypów dotyczących obu stron.

Jedna z kobiet na platformie Tik Tok odbyła ze swoim ojcem, który jest myśliwym krótki wywiad. Mężczyzna na tak zadane odpowiedział ironicznie: „Miałabyś większe szanse przeżycia z niedźwiedziem”. Dodał równie ironicznie, że „wszyscy mężczyźni to zło”.

CNN/aw/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mężczyzna czy niedźwiedź? To tendencyjne pytanie wywołało przerażające odpowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.