Spraw, by ten dzień Babci i Dziadka był wyjątkowy! || MŁODZI DUCHEM

Spraw, by ten dzień Babci i Dziadka był wyjątkowy! || MŁODZI DUCHEM
(fot. depositphotos.com)
6 miesięcy temu

Przeczytajcie fragmenty tego, co już przesłali nam nasi Czytelnicy. Na wasze teksty czekamy do północy.

Zofia Żylicz napisała do nas: „Pandemia spowodowała, że prawie w ogóle nie widzieliśmy się z dziadkami aby nie stanowić dla nich zagrożenia. Myślę, że to doświadczenie spowodowało, że jeszcze bardziej zaczęłam doceniać niedzielne obiady rodzinne na które oni zawsze do nas przychodzili do domu. Wydaje mi się , że taki czas izolacji od innych ludzi był trudno dla wszystkich, ale myślę, że był też szansą aby uświadomić sobie jak każdy z nas potrzebuje bardzo innych osób. I jak ważne jest to aby dbać o relacje szczególnie o te z naszymi najbliższymi nam osobami.”

Oprócz wnuków do naszej akcji zaprosiliśmy też obecnych dziadków. Na nasze zaproszenie odpowiedziała już pani Anna Haltof. Oto fragment jej refleksji: „Dziś wiem, że bycie babcią to duża odpowiedzialność, radość i miłość, której nic nie zastąpi. Każde moje spotkanie z wnukami, gdy mnie odwiedzają lub gdy odbieram je z przedszkola, to nasz czas. Mamy swoje pomysły, zabawy i swoje rozmowy, poznawanie świata, które ja im proponuję. Oni dają mi siebie przez opowieści i umiejętności, które ostatnio nabyli; skoki na jednej nodze przez cały pokój, fikołki na łóżku, układanki w całości, nawet te ze 120 kawałków, włączanie i obsługa komputera, nauka ang. przez gry na telefonie taty, nowy rysunek i nowa litera. Zachwycam się nimi i chwalę niemal bez końca, cieszę się razem z nimi i jak oni jestem szczęśliwa i ciekawa świata, każdej nowości i zmian o każdej porze roku.”

Ty również chcesz podziękować za coś swoim dziadkom, a może opisać jak wygląda posiadanie wnuków z twojej perspektywy? Nie czekaj, napisz do nas już dzisiaj!

Trwa akcja MŁODZI DUCHEM

Co należy zrobić, by wziąć w niej udział?

Opiszcie, jak dziadkowie wpłynęli na wasze życie, czego się od nich nauczyliście, jaką rolę odegrali w kształtowaniu waszych osobowości. Jak wasza relacja zmieniła się w czasie pandemii koronawirusa, czy ten czas zbliżył was do siebie? Jak się ze sobą komunikujecie? Opiszcie także jaką rolę w waszej rodzinie mają dziadkowie, czy na co dzień czerpiecie z ich wiedzy i dystansu do świata?

Nie zapomnijcie, by wspomnieć o tym, czym kiedyś się zajmowali i jak ich życie wygląda dzisiaj. Na zakończenie napiszcie, za co najbardziej im dziękujecie. Oczywiście możecie pisać tylko o dziadku lub tylko o babci. Ważne, by było w tym jak najwięcej waszych emocji!

Do naszej akcji zapraszamy też obecnych dziadków. Opiszcie nam, co daje wam bycie dziadkami i babciami, czego doznajecie, jak to doświadczenie wzbogaciło wasze życie. Chętnie przeczytamy wasze refleksje na ten temat, a później opublikujemy je na naszym portalu. Wierzymy, że mogą stać się one wskazówkami dla przyszłych dziadków, a także dla ich dzieci i wnuków, by łatwiej było im zrozumieć wasze potrzeby i pragnienia serca. Z niecierpliwością czekamy na wasze teksty!

Materiały możecie oczywiście wzbogacić zdjęciami waszych rodzin. 

Co dalej?

Następnie wyślijcie swoje teksty na adres: redakcja@deon.pl, w tytule wpisując nazwę akcji: MŁODZI DUCHEM

Możecie je również wysyłać na naszego Messangera, prosimy jednak, by wiadomość zaczynała się od nazwy naszej akcji.

Materiały prześlijcie nam najpóźniej do 20 stycznia do godz. 00:00.

Co z nimi zrobimy?

Wszystko, co zostanie do nas nadesłane przeczytamy, a najlepsze teksty zostaną opublikowane na portalu DEON.pl. Pojawią się także na naszym Facebooku.

To jedyna w swoim rodzaju możliwość, żeby złożyć życzenia i podziękować Waszym dziadkom i babciom w wyjątkowy sposób. Czekamy na wasze teksty!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Spraw, by ten dzień Babci i Dziadka był wyjątkowy! || MŁODZI DUCHEM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.