Jak powinna ubierać się katoliczka? 10 najlepszych odpowiedzi czytelników

(fot. shutterstock.com / facebook.com)

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy na DEON.pl tekst o modzie współczesnych katoliczek, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Pod postem na Facebook'u wywiązała się ożywiona dyskusja z licznymi poradami naszych czytelników.

Prezentujemy najlepsze modowe inspiracje czytelników, którzy radzą, jak powinna ubierać się dzisiejsza katoliczka.

1.

DEON.PL POLECA

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Więcej komentarzy czytelników znajdziesz tutaj i tutaj.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jak powinna ubierać się katoliczka? 10 najlepszych odpowiedzi czytelników
Komentarze (6)
12 lutego 2017, 07:52
Ubiór jrst bez znaczenia. Choć czytajac ózne wypowiedzi katoliczek warto zastanowić sie, czy nie jest powodem do grzechu przeciw I przykazaniu Dekalogu.
MR
Maciej Roszkowski
11 lutego 2017, 11:27
Ubieramy się stosownie do okazji. Inaczej na plażę, inaczej do pracy, inaczej na randkę, inaczej do kościoła. Ubiór ma się odnosić do okazji na które go wkładamy. To kwestia osobistej wrażliwości i wyczucia.
12 lutego 2017, 07:50
"ubieranie stosownie do okazjii", czyli dopasowanei wlasnego ubioru do norm społczenych czy kulturowych. Takie pójście na łatwiznę.
MR
Maciej Roszkowski
12 lutego 2017, 09:46
Dostosowanie sie do norm społecznych to pójśćie na łatwiznę? No to już wiemy skąd się biorą "prowokacje intelektualne różnych "artystów" , "obalanie tabu", "wolność" i całe to dzisiejsze badziewie. Doda rulez!
K
k.jarkiewicz.ign
11 lutego 2017, 10:16
Bardzo się dziwię redakcji DEON,że temat tak interesujący nie został rzetelnie zaprezentowany w odniesieniu choćby do znanych debat na ten temat i uznanych sądów. Przypomnę tylko dwie kobiety, które dokładnie opisały kryteria mody katolickiej. Pierwsza to francuska aktorka, kandydatka na ołtarze, Eva Lavalliere, która jako pierwsza kobieta oficjalnie ścieła włosy (obcinał ja znany fryzjer gwiazd Antoni Cierplikowski do roli Joanny d'Arc w 1909 roku). Lavalliere opracowała w latach 20. poradnik dla domów mody,jak mają prezentować ubiór dla katoliczek. Poradniki w tym względzie ukazywały się też w prasie branżowej i czasopismach katolickich jak poznańska "Tęcza". Druga kobieta to Maria Okońska, założycielka Instytutu Prymasowskiego, która dla swojego projektu "Miasta Dziewcząt" już w czasie okupacji taki poradnik stworzyła i w 1946 roku wydała. Wiele jej sądów publikowano też w prasie katolickiej, głównie w "Przewodniku Katolickim", zwłaszcza gdy spowiednicy mieli problem z penitentkami, które zgłaszały się do nich oskarżone o nieobyczajne zachowanie i wygląd. Okońska była zresztą pierwszą, która broniła używania przez katoliczki kosmetyków, w tym jak mówiono wtedy "pomadki". Jeśli rzetelna debata ma być dzisiaj na ten temat prowadzona, choćby w aspekcie obserwowanych zjawisk wyciętych dekoltów, przykrótkich sukienek, czy 15 cm szpilek, to powinno się pokazać poprzednie uregulowania w tym względzie.
KP
Key Pi
22 lutego 2017, 09:28
A jaki jest konkretnie problem z 15 cm szpilkami? Naprawdę pytam.