Chciałabym, żebyście poznali mojego tatę, jest chory na białaczkę
Robert jest mężem, tatą, lekarzem. Na co dzień ratuje innym życie, teraz on sam potrzebuje pomocy.
Matylda, córka Roberta, w krótkim filmie zachęca do tego, aby zostać dawcą szpiku.
Mam na imię Matylda
"Mam na imię Matylda, mam 7 lat. Chciałabym, żebyście kiedyś poznali mojego tatę, Roberta. On teraz jest bardzo chory na białaczkę". Tak zaczyna się krótka historia o Robercie czekającym na przeszczep szpiku.
Dalej dziewczynka dodaje: "kocham go z całego, z całego, z najcalszego serca. Proszę, zostańcie dawcami szpiku. Możecie uratować mojemu tacie życie".
Na koniec zapewnia, że to nic nie boli.
Chory tata
Robert ma 50 lat, jest lekarzem. Jeżdżąc w karetkach pogotowia, ratuje innym życie. Ma dwójkę dzieci - siedmioletnią Matyldę i czternastoletniego Kacpra. Jest mężem, tatą, lekarzem. O chorobie, o ostrej białaczce szpikowej, dowiedział się zaledwie miesiąc temu.
Jest w trakcie drugiej chemioterapii i został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku. Robert ma 3 miesiące na znalezienie dawcy i przejście procedury przeszczepu.
- Szukamy dawcy szpiku nie tylko dla niego, ale także dla wszystkich, którzy czekają na przeszczep - podkreślają jego znajomi.
Wielka Akcja Ślinienia Patyczków
To nazwą jaką nadali przyjaciele i znajomi Roberta akcji pomagającej w procedurze rejestracji w bazie dawców szpików. Aby zostać potencjalnym dawcą szpiku, wystarczy tylko poślinić patyczek i wypełnić formularz.
Wystarczy, że przyjdziesz 2. lub 3. grudnia 2017 do lokalizacji, gdzie będą prowadzone tylko rejestracje. Wolontariusz wypełni z Tobą krótki formularz na temat Twojego stanu zdrowia, potem przekaże Ci 3 patyczki, którymi pobierzesz wymaz z wewnętrznej strony policzka.
Zostaną one spakowane do koperty i wraz z formularzem przekazane do dawców szpiku Fundacji DKMS, której celem jest walka z chorobami nowotworowymi krwi.
>> Więcej informacji znajdziecie tutaj
Zarejestrować może się każda osoba na stałe przebywająca w Polsce i ogólnie zdrowa w wieku od 18 do 55 lat. Płeć i grupa krwi nie ma znaczenia.
Tylko tyle i aż tyle
Do akcji włączyli się celebryci, m. in. Cezary Pazura i Filip Chajzer.
Filip Chajzer postanowił urządzić swoje 33. urodziny z Fundacją DKMS i zadedykować je chorym na białaczkę. Na Facebooku podkreślał: "wasz szpik może uratować komuś życie".
Skomentuj artykuł