Znak "pomóż mi" uratował porwaną nastolatkę. Poznała go na TikToku

Znak "pomóż mi" uratował porwaną nastolatkę. Poznała go na TikToku
Fot. Rémi Walle / Unsplash
spidersweb.pl / kb

Międzynarodowy znak "pomóż mi" uratował życie nastolatki, która poznała go na TikToku. Co oznacza i kiedy go używać?

Według CNN, nastolatka z Asheville w Karolinie Północnej została uratowana z rąk porywacza przez policję, po tym, jak inny kierowca zauważył, jak wykonuje gest „pomóż mi”, który polega na zaciskaniu pięści.

Znak "pomóż mi"

Po tym znaku, natychmiast została wezwana policja. W trakcie oczekiwania na służby mundurowe kierowca, który zauważył dziewczynę wołającą o pomoc jechał za samochodem, w którym się znajdowała przez ponad 10 km. 

Ostatecznie okazało się, że 16-latka została porwana w Asheville i przewieziona aż do stanu Ohio. Nastolatka znak "pomóż mi" poznała na na TikToku.

Został on opracowany w 2020 r. przez kanadyjską organizację praw kobiet w odpowiedzi na drastyczny wzrost przypadków przemocy domowej podczas pandemii. Gest przyjął się błyskawicznie i z symbolu wzywania o pomoc w przypadku przemocy wobec kobiet, stał się uniwersalnym gestem dyskretnego wzywania pomocy.

Źródło: spidersweb.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Giuseppe Pelosi
15,92 zł
19,90 zł

Ta książka jest dobrze napisanym poradnikiem przeznaczonym dla rodziców, zawsze trochę spóźnionych w obsłudze narzędzi informatycznych nowej generacji, którzy pragną uzupełnić swą wiedzę na temat nowych technologii i pomóc dzieciom bezpiecznie żeglować po tej podstępnej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Znak "pomóż mi" uratował porwaną nastolatkę. Poznała go na TikToku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.