4 czerwca odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. "Na krańce świata" hasłem przewodnim wydarzenia

4 czerwca odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. "Na krańce świata" hasłem przewodnim wydarzenia
Fot. Lednica2000 / YouTube.com
Deon.pl / tk

W sobotę 4 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. „Na krańce świata” to hasło przewodnie wydarzenia. „Za tymi słowami kryje się pragnienie Pana Jezusa, który posłał swoich uczniów do głoszenia Ewangelii” – zaznacza o. Tomasz Nowak OP, duszpasterz Spotkania.

„Młodzi Przyjaciele! Już po raz dwudziesty szósty Chrystus zwołuje nas do źródeł chrzcielnych Polski. Zapraszam Was w sobotę 4 czerwca 2022 r. na Pola Lednickie! Po dwuletniej obecności, tylko on-line, mamy możliwość spotkania się znów na żywo. Tegoroczne Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 odbędzie się pod hasłem ‘Na krańce świata’.

Za tymi słowami kryje się pragnienie Pana Jezusa, który posłał swoich uczniów do głoszenia Ewangelii. Widzimy, z jakim rozmachem realizował to wezwanie św. Paweł i wielu innych chcących żyć na wzór apostołów. Wiemy, że te słowa dotyczą także każdej i każdego z Was. Niech pomogą nam, również dziś, na nowo wybrać Chrystusa i umocnić się w wierze.

Kochani Księża, Siostry Zakonne i Katecheci! Lednica to Wasze dzieło. Zapraszam Was całym sercem. Przybywajcie, towarzysząc młodzieży, by wspólnie modlić się i wspierać. Zabierzcie także gości z Ukrainy, byśmy razem prosili Boga o pokój” – zaprasza duszpasterz o. Tomasz Nowak.

DEON.PL POLECA

Zapisy na LEDNICĘ 2000

Mimo że do rozpoczęcia kolejnej edycji LEDNICY 2000 zostało mało czasu, wciąż jest możliwość zapisania się na wydarzenie. Można zrobić to poprzez stronę lednica2000.pl.

Na stronie LEDNICY 2000 dostępny jest także program wydarzenia. Przewidziano w nim m.in. konferencję Jasia Meli, słuchanie przesłania papieża Franciszka, wspólną Mszę świętą czy Przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

 

Plakat XXVI Spotkania Młodych Lednica2000 Fot. lednica2000.plPlakat XXVI Spotkania Młodych Lednica2000 Fot. lednica2000.pl

Symbol Spotkania Młodych

Drewniany różaniec z lednickim krzyżem i rybką będzie symbolem tegorocznego Spotkania Młodych.

,,Różaniec zawsze traktowany był jako taka droga. Jeżeli mamy pójść na krańce świata, to czytamy w Ewangelii, że nie zabieramy ani trzosa, ani laski. Warto zabrać nie tylko to, co nas karmi fizycznie, ale też duchowo. Zawsze różaniec był takim symbolem i konkretnym narzędziem do tego, by tej drogi się trzymać. Razem z Maryją, bo ona pokazuje nam na Chrystusa, jak nikt inny” - tłumaczy o. Tomasz Nowak OP.

Hymn wydarzenia

Z okazji zbliżającego się Spotkania zespół Siewcy Lednicy nagrał utwór „Na krańce świata”.

Wszelkie informacje o XXVI Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000 dostępne są na stronie internetowej lednica2000.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

4 czerwca odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. "Na krańce świata" hasłem przewodnim wydarzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.