Abp Becciu: dobrze jest pracować z takim papieżem!

Abp Becciu: dobrze jest pracować z takim papieżem!
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kw

"Ojciec Święty jest człowiekiem niezwykle wyrozumiałym, nie toleruje jednak ludzi zepsutych, którzy świadomie wyrządzają zło i krzywdę, a próbują jeszcze przy tym manipulować innymi. Dobrze się z nim pracuje".

Tak o Franciszku w dniu jego 80. urodzin mówi jeden z jego najbliższych współpracowników, abp Giovanni Angelo Becciu, substytut w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Wskazuje on, że choć według metryki papież zalicza się do osób w podeszłym wieku, to doskonale trafia do młodzieży i nadal potrafi ją porwać.

"Powiedziałbym przede wszystkim, że jest człowiekiem bezpośrednim: umie przemówić do młodych, ponieważ przekazuje im prawdziwe ideały. Młodzi doskonale odróżniają takich, którzy serwują im tylko powierzchowne, puste słowa, od tych, którzy stawiają im poważne propozycje w życiu. Franciszek tak właśnie robi, stąd też, kiedy rozmawia z młodymi, pojawia się między nimi niesamowita więź. Dzieje się tak dlatego, że odnosi się do Ewangelii i proponuje ją w sposób konkretny, radykalny. A to podbija serca" - powiedział Radiu Watykańskiemu abp Becciu.

Zapewnił, że "pracując z nim na co dzień mogę powiedzieć, że jest człowiekiem wielkiej prostoty. Potrafi sprawić, że każdy przy nim czuje się dobrze, papież interesuje się wręcz błahymi sprawami ludzi i jest wobec nich pełen czułości. Widać to podczas jego spotkań nie tylko z dziećmi, ale ze wszystkimi! Kiedy wie, że ktoś cierpi i ma problemy, to jest przy nim, troszczy się o niego, dzwoni… Innymi słowy, dobrze pracować z takim Papieżem".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Becciu: dobrze jest pracować z takim papieżem!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.