Abp Gądecki na modlitwie za uchodźców

Abp Gądecki na modlitwie za uchodźców
(fot. Bartkiewicz / Episkopat.pl)
KAI / psd

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski weźmie udział w Poznaniu w modlitwie za uchodźców, którzy umarli w drodze do Europy. Abp Stanisław Gądecki włączy się w ten sposób w inicjatywę wspólnot Sant’Egidio i Focolare.

Jak podkreśla w rozmowie z KAI ks. Maciej Szczepaniak, metropolicie poznańskiemu, podobnie jak papieżowi Franciszkowi, leży na sercu troska o najbardziej potrzebujących, w tym o migrantów i uchodźców. - Tragiczne losy wielu uchodźców w drodze do Europy są dla nas wyrzutem sumienia i wołaniem o solidarność wobec ludzi dotkniętych wojną, prześladowaniami i brakiem szans na normalne życie - mówi rzecznik poznańskiej archidiecezji.

Ks. Szczepaniak przypomina, że apel o solidarność wobec migrantów był wielokrotnie przypominany przez polskich biskupów.

"Pani Jasnogórska spraw, aby uchodźcy i migranci, pozbawieni domu, rodziny i wszystkiego co im znajome, doświadczali Twej kochającej obecności. Prowadź ich do nowego domu i nowej nadziei. Otwórz nasze serca, abyśmy przyjęli ich jak nasze siostry i naszych braci, w twarzach których dostrzegamy twarz twojego Syna, Jezusa. Ucz nas w ten sposób służyć ich potrzebom, aby dzisiejsze migracje służyły jedności ludzkiej rodziny i pokoju" - modlił się w lipcu na Jasnej Górze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

DEON.PL POLECA


Modlitwa za uchodźców, którzy umarli w drodze do Europy, odbędzie się w katedrze poznańskiej w niedzielę, 2 października, o godz. 17.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki na modlitwie za uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.