Abp Gocłowski nie miał udaru mózgu

Abp Gocłowski nie miał udaru mózgu
Abp Tadeusz Gocłowski (fot. Marcin Perfuński/fotoKAI)
KAI / psd

Abp Tadeusz Gocłowski, emerytowany metropolita gdański, jest przytomny i czuje się dobrze. Wbrew wcześniejszym doniesieniem u arcybiskupa nie wykryto udaru mózgu. Od niedzieli 7 marca przebywa on na oddziale neurologii Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Gdańsku. Co dokładnie dolega arcybiskupowi-seniorowi będzie wiadome za dwa, trzy dni.

- Cały czas trwają badania, nic złego w tej chwili się nie dzieje. Można powiedzieć, że stan abp. Gocłowskiego jest stabilny i wyrównany - zapewnia profesor Walenty Nyka, kierownik Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Gdańsku. Ma nadzieję, że "w ciągu najbliższych dni arcybiskup będzie mógł pójść do domu."

Jak tłumaczy prof Nyka być może arcybiskupowi dolega "tzw. przemijający incydent niedokrwienny". Wszystkie niezbędne badania zostaną wykonane dziś i jutro. Abp Gocłowski jest przytomny, rozmawia, rano zjadł śniadanie. Hierarcha na razie przebywa na sali intensywnego nadzoru neurologicznego na oddziale Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Jutro powinien być przeniesiony na zwykłą salę szpitalną.

Abp Tadeusz Gocłowski ma 79 lat. Metropolitą gdańskim był w latach 1992 - 2008.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Gocłowski nie miał udaru mózgu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.