Abp Hoser: ciało jest świątynią Boga

Abp Hoser: ciało jest świątynią Boga
(fot. youtube.com)
KAI/ ed

Ludzkie ciało jest świątynią Boga. Należy mu się więc szacunek - podkreślił abp Henryk Hoser.

W święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana przewodniczył on uroczystościom w parafii Matki Bożej Loretańskiej. W czasie liturgii duchowny udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Abb Hoser o wizycie w Medjugorie >>

W homilii biskup warszawsko-praski przypomniał o powszechnym wymiarze kapłaństwa. Zwrócił uwagę, że poprzez sakrament chrztu św. każdy człowiek uczestniczy w potrójnej misji Jezusa Chrystusa - kapłańskiej, prorockiej i królewskiej. - Mamy uświęcać siebie oraz innych poprzez życie zgodne z Bożym zamysłem. Drogowskazem na tej drodze są przykazania pokazujące co jest dobrem, a co stanowi zło i oddala nas od źródła życia - powiedział kaznodzieja.

DEON.PL POLECA

Przestrzegł przed zatrzymywaniem się jedyne na horyzontalnym wymiarze ludzkiej egzystencji. - Nasze życie nie ogranicza się jedynie do tego co ziemskie. Rzeczywistość duchowa jest integralną częścią ludzkiego życia. Umiejętność łączenia obu wymiarów świadczy o dojrzałości osoby - stwierdził abp Hoser.

Przypomniał również o odpowiedzialności za innych. - Ciało jest ekranem duszy stąd poczucie jego godności.

Jak mówi Pismo Święte - Każdy z nas jest świątynią w której Bóg chce mieszkać niczym w tabernakulum. Warto zatem zadać sobie pytanie: Czy poprzez nasze słowa, gesty i postawy pomagamy innym odkrywać Boga, czy też im przeszkadzamy ściągając w dół - zachęcał do refleksji biskup warszawsko-praski.

Medjugorie wydaje dobre owoce? >>

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana zostało wprowadzone przez Konferencję Episkopatu Polski w roku 2012. Była to odpowiedź na propozycję Benedykta XVI, by w ten sposób upamiętnić Rok Kapłański.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Hoser: ciało jest świątynią Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.