Abp Kolonii ostro o partii antyislamskiej

Abp Kolonii ostro o partii antyislamskiej
(fot. youtube.com)
4 lata temu
christiantoday.com / kw

Katolicki arcybiskup Kolonii wyśmiał roszczenia antyimigracyjnej partii AFD, by uznać islam za niezgodny z niemiecką konstytucją i zakazać budowy minaretów oraz noszenia burki.

- Każdy, kto oczernia muzułmanów jak przewodnictwo AFD, powinien mieć świadomość, że sale modlitwy i meczety są tak samo chronione przez naszą konstytucję jak nasze kościoły i kaplice - powiedział abp Woelki.

- Kto mówi "tak" dla wież kościelnych, powinien powiedzieć "tak" dla minaretów - dodał hierarcha.

Wpływ partii AFD ("Alternatywa dla Niemiec") wzrósł, gdy wygrała ona trzy wybory regionalne w marcu.

Zastępca lidera AFD, Beatrix von Storch, powiedziała że "islam jest sam w sobie ideologią polityczną, która nie jest zgodna z konstytucją".

Do tych słów odniósł się abp Woelki: "islam jest zgodny z niemiecką konstytucją, podobnie jak judaizm lub chrześcijaństwo".

"Ci, którzy kwestionują wolność słowa i wyznania, które są gwarantowane przez naszą konstytucję, powinni sami zapytać, czy to oni swoimi budzącymi strach postulatami, nie opuścili podstaw naszej konstytucji" - dodał hierarcha.

"Nie potrzebujemy takiej alternatywy dla Niemiec. Wolność wyznania w naszym kraju nie ma alternatywy" - powiedział arcybiskup Kolonii.

"Jest to szczególnie bolesne w kontekście historii Niemiec" - powiedział hierarcha - "Nigdy więcej ludzie w tym kraju nie mogą być marginalizowani lub prześladowani ze względu na rasę, pochodzenie etniczne lub religię".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Kolonii ostro o partii antyislamskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.