Abp Ryś: dom może być „sakramentem” działania Boga

Abp Ryś: dom może być „sakramentem” działania Boga
(fot. youtube.com)
KAI / df

Dzisiejszą poranną Mszę świętą w kaplicy domu biskupów łódzkich abp Grzegorz Ryś celebrował w intencji wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych, którzy w tym szczególnym czasie posługują zarówno chorym jak i zdrowym przebywającym w swych domach.

W homilii łódzki pasterz zwrócił uwagę na to, że dom każdego z nas, zwyczajność dnia może być miejscem spotkania Boga, który wkracza w szarość naszej codzienności. - Mamy trudności w docieraniu do Boga w takiej szarości, codzienności. Już bardziej do nas przemawia taki „egzotyczny” obraz Boga, żeby był jakiś inny, żeby był z innego świata, jakoś wyraźnie odróżniający się od tego, jak żyjemy, żeby był nadzwyczajny. Ale w tej bliskości, w tej zwyczajności, w tej szarości, w naszej rodzinie… Bóg? Ta codzienność, ta zwyczajność, ta szarość Boga jest przez Jezusa wybrana i przedłużona. Dlatego największy znak Jego obecności celebrujemy w chlebie, powszednim chlebie – zauważył arcybiskup.

Przed błogosławieństwem metropolita łódzki zachęcił wszystkich do towarzyszenia dziś na modlitwie Ojcu Świętemu Franciszkowi, który o godz. 18:00 na pustym placu św. Piotr będzie się modlił za miasto Rzym i cały świat prosząc Boga o ustanie epidemii koronawirusa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: dom może być „sakramentem” działania Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.