Abp Ryś: nawrócenie to zmiana myślenia, a potem zmiana postępowania

(fot. Archidiecezja Łódzka / youtube.com)
KAI / df

W kolejnym dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego podczas porannej Eucharystii metropolita łódzki w swoim nauczaniu pasterskim odniósł się do fragmentu Dziejów Apostolskich, w których święty Piotr głosi swój drugi Kerygmat.

- Trudno nam wyobrazić sobie te emocje towarzyszące dotykaniu jednej czy drugiej ręki Jezusa, oglądaniu śladów gwoździ. Co byście pomyśleli, odtykając tych przebitych rąk i nóg. Pomyślelibyście pewnie po co to wszystko? Do czego potrzebna była, aż taka miłość, aż taka? Do odpuszczenia grzechów. Do odwrócenia się od grzechów – zauważył łódzki pasterz.

- Nowy Testament na określenie nawrócenia zna dwa słowa – metanoeite, epistrephate. Pierwsze znaczy tyle, co zmiana myślenia – (pol.) pokutujcie, zmieniajcie myślenie, otwarcie umysłu. Drugie sformułowanie oznacza - zmienicie kierunek drogi. Jak zmienię myślenie, to jest szansa, że zmienię też postępowanie. Obydwa te wymiary nawrócenia są ważne. Zmiana myślenia, a potem zmiana postępowania. Jezus nam błogosławi w tym odwracaniu się od grzechu – podkreślił kaznodzieja.

DEON.PL POLECA

- Cała Biblia jest o tym, że Ojciec dźwignął Syna ze śmierci do Zmartwychwstania na odpuszczenie naszych grzechów. Można podchodzić do Biblii inaczej. Można szukać w Biblii zagadek. Można w Biblii szukać odpowiedzi na różne pytania. Ludzie robią różne rzeczy z Pismem Świętym. Ono nie jest o tym! Ono jest o Jezusie Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym, żeby nam błogosławić w odwróceniu się od grzechów! – zakończył celebrans.

Pod koniec liturgii - przed błogosławieństwem – abp Ryś zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy podczas Drogi Światła, która będzie celebrowana w dniu jutrzejszym w kaplicy domowej metropolity łódzkiego. Retransmisja tego nabożeństwa jutro o godz. 19:00 na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej oraz stronie www.archidiecezja.lodz.pl .

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: nawrócenie to zmiana myślenia, a potem zmiana postępowania
Komentarze (0)
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.