Abp Ryś zaskoczył uczestników Taizé z Łodzi. Na spotkanie przyjechał z nimi... pociągiem

Abp Ryś zaskoczył uczestników Taizé z Łodzi. Na spotkanie przyjechał z nimi... pociągiem
fot. Łódź Piotrowa / facebook.com
1 rok temu
Piotr Żyłka Blog / KAI / sz

"Tego uczestnika spotkania Taizé Wrocław skądś kojarzę. Właśnie przyjechał. Nie sam, biskupią limuzyną, ale pociągiem razem z grupą 140 młodych ludzi z Łodzi" - pisze Piotrek Żyłka.

Wczoraj rano ze stacji Łódź – Widzew wyruszył specjalny pociąg Łódzkich Kolei Aglomeracyjnych, który zawiezie młodych do Wrocławia na 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez ekumeniczną wspólnotę Taizé.
Wraz z młodzieżą łódzkim pociągiem do Wrocławia pojechali także duszpasterze, siostry zakonne, klerycy i… arcybiskup Grzegorz Ryś, który jak często sam wspomina - z Taize związany jest już od bardzo dawna.

Tego uczestnika spotkania Taizé Wrocław skądś kojarzę. Właśnie przyjechał. Nie sam, biskupią limuzyną, ale pociągiem razem z grupą 140 młodych ludzi z Łodzi.

Opublikowany przez Piotr Żyłka Blog Sobota, 28 grudnia 2019

- W naszym pociągu jest nas około 140 osób. – tłumaczył ks. Radosław Krych – duszpasterz akademicki DA5. – Są tu młodzi z Czarnocina, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Tomaszowa Mazowieckiego. – dodaje.

- Po raz pierwszy będę na taki spotkaniu i jestem bardzo ciekawa jak to tak organizacyjnie będzie wyglądało . – mówi Zofia Trzeciak.

- Bardzo czekałem na ten wyjazd. Myślę, że to spotkanie jeszcze bardziej otworzy mnie na Pana Boga i ludzi. – tłumaczy Krystian Zbrojewski.

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu facebookowym "Łódź Piotrowa"

Łódzki pociąg dotarł na dworzec Wrocław Główny około godziny 11:00. Następnie młodzi zostali zarejestrowani i rozlokowani do rodzin, u których będą gościć przez kolejne dni.

Tegoroczne - 42. Europejskie Spotkanie Młodych odbywać się będzie pod hasłem „Zawsze w drodze. Nigdy nie wykorzenieni” i – jak podają organizatorzy - zgromadzi w stolicy Dolnego Śląska ponad 20 tyś. młodych z całej Europy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Ryś zaskoczył uczestników Taizé z Łodzi. Na spotkanie przyjechał z nimi... pociągiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.