Abp Wiktor Skworc: szczepionkom mówimy - tak

fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / ml

Wszyscy tęsknimy za normalnością, dlatego szczepieniom mówimy: tak - podkreślał abp Wiktor Skworc w diecezjalnym Radiu eM. Metropolita katowicki mówił o przezwyciężaniu pandemii i oczekiwaniu na odmrożenie kolejnych dziedzin życia społecznego.

Abp Skworc wskazywał, że wyrażenie chęci zaszczepienia się jest związane z poczuciem odpowiedzialności za siebie i bliźnich. Według hierarchy, z tego wynika powinność skorzystania z tej metody walki z pandemią. - Etyczne wątpliwości co do szczepionki rozwiązują dokumenty Stolicy Apostolskiej - Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, a także Zespołu ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski - wyjaśnia abp Skworc.

- Jako Kościół kierujemy się zarządzeniami sanitarnymi władzy państwowej - tak metropolita katowicki odpowiadał na pytanie, czy powrót do szkół klas 1-3 to znak, że również duszpasterstwo parafialne dzieci i młodzieży zacznie działać jak dawniej. Dodał, że wszyscy tęsknimy za normalnością, ale ciągle wsłuchujemy się w nowe niepokojące informacje dotyczące mutacji wirusa. Stąd zachęta wykorzystywania możliwości informatycznych. - Nie sądźmy, że w sieci jesteśmy anonimowi. Bądźmy tam jako chrześcijanie! - apelował hierarcha.

Na antenie Radia eM metropolita katowicki przypominał też o Dniu Solidarności z Chorwacją, który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę. - Jako Kościół katowicki chcemy reagować na nieszczęścia, jakie spotykają różne kraje, mieszkańców różnych kontynentów - podkreślał abp Wiktor Skworc. Wspominał też o trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, a także obchodzonej niedawno 107. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Jana Machy.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / ml

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Wiktor Skworc: szczepionkom mówimy - tak
Komentarze (4)
WS
~Wojciech Sobolski
23 stycznia 2021, 11:23
Zapamiętam tę nieprzyjemną twarz jako symbol pseudo- pasterstwa. Człowiek, który trzęsąc się ze strachu przed zarazą nie pozwolił nawet na organizowanie Grobów Pańskich i ciemnic podczas Wielkanocy 2020.Mimo, że w reszcie diecezji nie było z tym problemu. Podejmował decyzje obostrzeniowe o wiele surowsze niż gdzie indziej w Polsce. Obym nigdy nie musiał mieć do czynienia z takimi ludźmi!
MS
Marcin Sternberg
23 stycznia 2021, 15:22
Jestem z archidiecezji katowickiej i dla mnie jego postawa w czasie pandemii była świetnym przykładem odpowiedzialnego pasterstwa. Podejmował mądre decyzje, dbając o powierzonych mu wiernych.
PZ
~Piotr Zygmuntowicz
23 stycznia 2021, 10:01
W życiu doczesnym będą go sławić bo się dobrze urządził. Co władza państwowa mówi to ma. ;)
KN
Krzysiek Niepiekło
22 stycznia 2021, 22:22
Każdy w swoim własnym sumieniu powinien rozsadzać, co jest grzechem, a co nie. Po to Bóg nam sumienia dał. No, jeśli ktoś chce decydować za innych, co jest złe, a co dobre, to z tego zawsze były tylko kłopoty. No bo w ten sposób to nie pozwala się Bogu, aby nas prowadził, bo ludzie wolą słuchać człowieka, a to, co mówi Bóg, lekceważą. Właśnie dlatego Żydzi zbłądzili, bo odrzucili królowanie Boga, a zażądali króla z ludu. Odtąd słuchali człowieka, no a konsekwencje znamy.