Abp Wiktor Skworc: szczepionkom mówimy - tak

Abp Wiktor Skworc: szczepionkom mówimy - tak
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / ml

Wszyscy tęsknimy za normalnością, dlatego szczepieniom mówimy: tak - podkreślał abp Wiktor Skworc w diecezjalnym Radiu eM. Metropolita katowicki mówił o przezwyciężaniu pandemii i oczekiwaniu na odmrożenie kolejnych dziedzin życia społecznego.

Abp Skworc wskazywał, że wyrażenie chęci zaszczepienia się jest związane z poczuciem odpowiedzialności za siebie i bliźnich. Według hierarchy, z tego wynika powinność skorzystania z tej metody walki z pandemią. - Etyczne wątpliwości co do szczepionki rozwiązują dokumenty Stolicy Apostolskiej - Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, a także Zespołu ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski - wyjaśnia abp Skworc.

- Jako Kościół kierujemy się zarządzeniami sanitarnymi władzy państwowej - tak metropolita katowicki odpowiadał na pytanie, czy powrót do szkół klas 1-3 to znak, że również duszpasterstwo parafialne dzieci i młodzieży zacznie działać jak dawniej. Dodał, że wszyscy tęsknimy za normalnością, ale ciągle wsłuchujemy się w nowe niepokojące informacje dotyczące mutacji wirusa. Stąd zachęta wykorzystywania możliwości informatycznych. - Nie sądźmy, że w sieci jesteśmy anonimowi. Bądźmy tam jako chrześcijanie! - apelował hierarcha.

Na antenie Radia eM metropolita katowicki przypominał też o Dniu Solidarności z Chorwacją, który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę. - Jako Kościół katowicki chcemy reagować na nieszczęścia, jakie spotykają różne kraje, mieszkańców różnych kontynentów - podkreślał abp Wiktor Skworc. Wspominał też o trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, a także obchodzonej niedawno 107. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Jana Machy.

Źródło: KAI / ml

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Michał Heller

W krótkich tekstach opartych na Ewangelii wybitny filozof, ks. Michał Heller, mówi o sprawach najważniejszych – wierze, przemijaniu, sztuce życia – pełniąc rolę nie tylko przewodnika, lecz także dając Czytelnikowi pole do własnych rozważań i...

Skomentuj artykuł

Abp Wiktor Skworc: szczepionkom mówimy - tak
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.