Abp Zimoń kolejny raz u powodzian

KAI / slo

Metropolita katowicki abp Damian Zimoń kolejny raz odwiedził poszkodowanych w tegorocznej powodzi. Ponownie spotkał się z powodzianami w Bieruniu Nowym.

W piątek 11 czerwca jubileusz 25-lecia istnienia i uroczystość poświęcenia sztandaru obchodziła Szkoła Podstawowa nr 3 Bieruniu. To właśnie w niej w czasie powodzi mieszkali ewakuowani z zalanych domów bierunianie.

Zwracając się do zgromadzonych w bieruńskim kościele pod wezwaniem św. Barbary dzieci abp Zimoń mówił, że powódź była dla tej miejscowości czasem trudnym, czasem próby. Zwracał jednak uwagę, że mimo takich doświadczeń trzeba dostrzegać dokonujące się wokół dobro i dziękować za nie Bogu.

Po Mszy św. metropolita katowicki udał się na zalane tereny. Odwiedził również powodzian, którzy wrócili już do swoich domów lub mieszkają u krewnych. Rozmawiał z poszkodowanymi rodzinami, z ich sąsiadami, a także ze strażakami, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej.

W piątek wieczorem w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbył się współorganizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej koncert charytatywny dla powodzian. Wystąpił m. in. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Katowicka Caritas od pierwszych chwil tragedii pomaga powodzianom. Otrzymali od niej pomoc żywnościową, rzeczową, a także finansową.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Zimoń kolejny raz u powodzian
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.