Apel egzorcystów: Halloween grozi otwarciem się na działanie złych duchów

Apel egzorcystów: Halloween grozi otwarciem się na działanie złych duchów
(fot. shuttertstock.com)
KAI/ ed

Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje! - przestrzegają egzorcyści diecezji płockiej w apelu dotyczącym obchodzenia inicjatywy pod nazwą "Halloween".

W swym apelu egzorcyści podkreślają zagrożenia związane z Halloween: "Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej "Halloween". Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej" - stwierdzają egzorcyści.

Ks. Jan Kaczkowski o Halloween. "Strzelamy z armaty do dyni, a..." >>

"Haloween nie jest beztroską zabawą"

DEON.PL POLECA

Zaznaczają, że często "zabawa" ta wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci. Trafiają do nich rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się problemów u dzieci, które brały udział w tego typu spotkaniach, odbywających się około 31 października.

"Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne" - przestrzegają duchowni.

Korowody świętych?

Zachęcają też, aby zastąpić te niebezpieczne praktyki - świętem Holyween, czyli korowodami świętych, podczas których dzieci i młodzież, przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.

"Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako "święto antychrześcijańskie i niebezpieczne", które "promuje kulturę śmierci" i "popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacjeza pośrednictwem obrazów okultystycznych" - cytują egzorcyści.

Diabeł nie żartuje

Apelują, aby unikać tych duchowych zagrożeń - "Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!" - napisali duszpasterze, którzy pomagają w diecezji osobom z różnymi problemami duchowymi.

W diecezji płockiej obecnie posługuje ośmiu księży egzorcystów. Świadczą pomoc duchową wiernym diecezji płockiej, które borykają się z różnymi problemami, związanymi z oddziaływaniem złego ducha. Egzorcyści uczestniczą w cyklicznych spotkaniach, pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, aby omówić najważniejsze problemy pojawiające się w ich posłudze.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz

365 razy na kartach Biblii Pan Bóg powtarza "Nie lękaj się"

Pismo Święte to księga pełna bohaterów takich jak my, doświadczających strachu i radości, smutku i obaw, także w relacji do Boga. Czym jest tak naprawdę...

Skomentuj artykuł

Apel egzorcystów: Halloween grozi otwarciem się na działanie złych duchów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.