Apel młodzieży w sprawie in vitro

Apel młodzieży w sprawie in vitro
„Apelujemy do polityków, by mając na uwadze dobro wspólne przywrócili polityce jej istotną wartość, a swoim funkcjom – należny szacunek” – piszą młodzi z KSM (fot. Carolina Biological / flickr.com)
KAI / slo

My, ludzie młodzi zatroskani o sprawy Ojczyzny, wyrażamy niepokój związany z sytuacją w życiu społecznym w Polsce” – piszą w oświadczeniu skierowanym do parlamentarzystów członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Poznaniu i deklarują: „Jesteśmy przeciwni ukazywaniu in vitro jako metody sprzyjającej życiu”.

Młodzież podkreśla także, że „sporne sytuacje w życiu społecznym coraz częściej próbuje się rozwiązać za pomocą agresji”. Młodzi skupieni w KSM archidiecezji poznańskiej zdecydowali się napisać oświadczenie, ponieważ „dostrzegają tendencje, które ujawniają brak szacunku wobec osoby ludzkiej – jej godności, wolności i prawa do wyrażania własnej opinii”.

„Dobry cel – spełnienie pragnienia posiadania dzieci przez pary niepłodne, zdaje się usprawiedliwiać w oczach ustawodawców fakt, iż cel ten zostaje spełniony przy zastosowaniu niemoralnych środków” – piszą młodzi z KSM.

Ich zdaniem „cud powstania nowego życia odziera się z jego piękna płynącego z intymnego zjednoczenia rodziców na rzecz poczęcia w laboratorium, w okolicznościach, w których człowiek dokonujący tego zabiegu staje na miejscu Stwórcy”.

DEON.PL POLECA

Zdaniem młodych metoda in vitro jest niedopuszczalna ze względu na niszczenie lub zamrażanie zarodków. „In vitro w zdecydowanie większym stopniu jest metodą sprzyjającą śmierci, niż życiu” – piszą w swym oświadczeniu.

Autorzy zauważają także, że „opinia jakoby in vitro było metodą leczenia niepłodności, jest całkowicie nieprawdziwa”. „Nawet jeśli przy jej pomocy doprowadzi się do narodzin dziecka, nie zmienia to wcale faktu, że jego rodzice w dalszym ciągu pozostają bezpłodni”.

Dlatego, piszą młodzi z poznańskiego KSM-u „jesteśmy przeciwni ukazywaniu in vitro jako metody sprzyjającej życiu. Mentalność leżąca u podstaw afirmacji metody sztucznego zapłodnienia wcale nie stawia na pierwszym miejscu dobra dziecka, lecz przede wszystkim koncentruje się na spełnianiu oczekiwań rodziców”.

Młodzi apelują także o „dostosowanie procedur adopcyjnych, by budowanie tą drogą rodzinnych więzi stało się prostsze i szybsze”. Zwracają też uwagę na naprotechnologię, która przynosi bardzo dobre rezultaty w tej dziedzinie.

„Jesteśmy jednak zaniepokojeni poziomem dyskusji politycznej” – zauważają dalej młodzi Wielkopolanie. „Polskie życie polityczne koncentruje się na tym, co ludzi dzieli. Od kilku lat można zaobserwować działania polityków zmierzające do polaryzacji społeczeństwa i zaogniania sporów”.

„Apelujemy do polityków, by mając na uwadze dobro wspólne przywrócili polityce jej istotną wartość, a swoim funkcjom – należny szacunek” – piszą młodzi z KSM. W oświadczeniu mówią też o zaniepokojeniu, że „sporne sytuacje w życiu społecznym coraz częściej próbuje się rozwiązać przy pomocy agresji”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Apel młodzieży w sprawie in vitro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.