Arcybiskup Neapolu: młodzi, złóżcie broń!

Radio Watykańskie / drr

- Przemoc niesie tylko śmierć, zniszczenie i nędzę - apelował kard. Crescenzio Sepe podczas wczorajszego marszu pokoju ulicami Neapolu. Manifestację przeciwko przemocy szerzonej przez osławioną camorrę zorganizowała tamtejsza archidiecezja wraz z rzymską Wspólnotą św. Idziego. W noworocznym marszu wzięło udział kilkaset osób.

Arcybiskup Neapolu zwrócił się szczególnie do młodzieży, która często pada ofiarą mafijnego werbunku. - Złóżcie broń, bo nie jest ona żadnym rozwiązaniem - apelował purpurat. - Odłóżcie noże i pistolety, a uzbrójcie się w życie, bo jest ono najpiękniejszym i najcenniejszym darem, jaki mamy dla siebie i dla innych.

Kard. Sepe ostrzegł młodych przed "kusicielami", którzy proponują broń jako narzędzie rozwiązywania codziennych problemów. Zaproponował w to miejsce nauczenie się cywilizowanego sposobu życia i reagowania. - Wychowanie oznacza także nauczenie się kultury - stwierdził hierarcha. - A my jako Kościół, tutaj w Neapolu, wciąż potrzebujemy dać z siebie wszystko na rzecz wychowania do pokoju.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Arcybiskup Neapolu: młodzi, złóżcie broń!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.