Babcia Perquisa: Licheń ładniejszy od Lourdes

Babcia Perquisa: Licheń ładniejszy od Lourdes
(fot. EPA/FILIP SINGER)
KAI / pz

Babcia oraz rodzice piłkarza reprezentacji Polski Damiena Perquisa gościli 20 czerwca w sanktuarium maryjnym w Licheniu. W trakcie pobytu zwiedzili licheńską bazylikę i modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Babcia piłkarza, Józefa Carton, stwierdziła, że Licheń jest ładniejszy od Lourdes.

Głównym powodem wizyty rodziny piłkarza w Polsce było kibicowanie reprezentacji Polski podczas EURO 2012. Po zakończeniu przygody polskich piłkarzy w mistrzostwach pani Józefa, babcia Damiena, postanowiła wykorzystać wizytę w Polsce na poszukiwanie swoich krewnych. Wraz z rodzicami piłkarza pojechała do miejscowości Klęki w Wielkopolsce, skąd pochodziła jej mama. Nie do końca była zadowolona z wyniku poszukiwań.

- Jestem trochę rozczarowana, bo nie odnalazłam żadnych pewnych śladów, zwłaszcza grobu mojej babci. Spotkałam ludzi, którzy być może są moją rodziną, ale nie jest to pewne - powiedziała Józefa Carton.

20 czerwca babcia Damiena Perquisa i jego rodzice przyjechali do Lichenia. - Licheń bardzo mi się podoba. Wcześniej byłam w Lourdes więc sobie wyobrażałam jak tu może być. Ale to miejsce uważam za większe i ładniejsze - stwierdziła Józefa Carton.

Jest ona bardzo dumna ze swojego wnuka i cieszy się, że zdecydował się reprezentować barwy kraju swoich przodków. Podkreśla, że jest bardzo mocno emocjonalnie związana ze swoim wnukiem. W miniony czwartek, 15 czerwca, obchodziła urodziny. To dla niej Damien w meczu przeciwko Czechom wystąpił z numerem 15 na koszulce.

Josepha Carton przyszła na świat jako Józefa Bierła. Urodziła się we Francji. Była jedną z dwanaściorga dzieci Marii i Szymona Bierły. Jej ojciec był górnikiem, mama zajmowała się domem. Oboje pochodzili z Wielkopolski. Józefa Carton jest w Polsce po raz pierwszy w życiu. Jak mówi kraj, który znała z opowiadań rodziców, znacznie różni się od tego, co zobaczyła - Widzę kraj, który jest bardzo piękny, który mi się bardzo podoba i wyjadę stąd naprawdę zachwycona - stwierdziła babcia Damiena Perquisa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Babcia Perquisa: Licheń ładniejszy od Lourdes
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.